آموزش: چطور عکس ها را در اندروید مخفی کنیم

آموزش: چطور عکس ها را در اندروید مخفی کنیم

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که گوشی اندرویدی خود را به یکی از دوستان بدهید و نگران باشید که دوستتان عکس‌های خصوصی شما را مشاهده کند؟

در این مقاله روش‌های مخفی کردن عکس‌ها در سیستم عامل اندروید را توضیح خواهیم داد این روش‌ها برای تمام وسایل مبتنی بر سیستم عامل اندروید شامل تبلت، تلفن های همراه و غیره قابل اجرا هستند و امنیت اطلاعات و حریم شخصی شما را حفظ می‌کنند.

روش اول: بصورت دستی ازطریق مدیریت فایل

اگر روی تلفن اندرویدی خود نرم افزار مدیریت فایل ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم نرم افزار File Expert را دریافت و نصب کنید. (برای دانلود فایل باید عضو سایت باشید)

قدم اول: نرم افزار مدیریت فایل خود را باز کرده و یک فولدر جدید ایجاد کنید در ابتدای نام فولدر یک نقطه بگذارید بعنوان مثال (mystuff.)

filemanager

قدم دوم: تصاویری که دوست ندارید در گالری ها نمایش داده شوند را در این فولدر کپی کنید. محل فولدر جدید را برای مراجعات بعدی به خاطر داشته باشید. تصاویری که در فولدرهای نقطه دار قرار دارند توسط نرم افزارهای گالری نمایش داده نمی‌شوند. شما هم اگر بخواهید به این تصاویر دسترسی داشته باشید باید ازطریق نرم افزار مدیریت فایل، آن‌ها را مشاهده کنید.

روش دوم: نرم افزار برای قفل کردن و مخفی کردن عکس

نرم افزارهای بسیاری قادر به مخفی کردن تصاویر هستند از این میان نرم افزار مجانی Vaulty معروف ترین نمونه اندروید است.

vaulty01

برای مخفی کردن تصاویر با نرم افزار Vaulty، برنامه را اجرا کنیدو سپس عکس‌های مورد نظر خود را لمس کرده و انگشت خود را نگه دارید تا منو باز شود. سپس تصویر مورد نظر را مخفی (Hide) کنید. ازطریق نرم افزار مدیریت فایل نیز می‌توانید فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس دکمه Share را فشار دهید و سپس تصاویر مورد نظر خود را به Vaulty ارسال کنید تا رمزگذاری شوند. این نرم افزار محدودیتی ندارد و هر تعداد عکس که بخواهید را مخفی و رمز گذاری می‌کند.

منبع: CNET

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده