فبلت‌ها 21 درصد از کل تلفن‌های هوشمند عرضه‌ شده در سه‌ماهه‌ی سوم را به خود اختصاص دادند

یک‌شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
فبلت، واژه‌‌ای تازه وارد در دنیای گجت‌ها و تکنولوژی که تا چندی پیش معنای خاصی نداشت! نه تلفن هوشمند بود و نه جایی در میان دنیای تبلت‌ها داشت که خود تازه پا گرفته بودند. اما سامسونگ که سنگ ‌بنای این کلاس را گذاشته بود، نیاز بازار را می‌شناخت. شاید امروزه فبلت‌ها تهدیدی برای تلفن‌های هوشمند باشند، هرچند اپل با این مدعا مخالف است، اما آمارها چیز دیگری را نشان می‌دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به آمار فروش انواع تلفن‌های هوشمند در سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی داشته باشیم.

رفته رفته به محبوبیت فبلت‌ها در میان کاربران افزوده می‌شود. صفحه‌ی نمایش بزرگ با کیفیت 1080p برای انجام بازی‌ها و همچنین تماشای فایل‌ها ویدئویی ازجمله فیلم، بسیار مناسب است. از‌این‌رو اقبال عمومی برای خرید فبلت‌ها روز به روز افزایش می‌یابد. براساس یک گزارش آماری جدید که توسط IDC منتشر شده است، فبلت‌ها سهمی 21 درصدی را از کل فروش تلفن‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی به خود اختصاص داده‌اند. این فرم فکتور با رقم زدن این آمار، جهشی بزرگ را نسبت به سهم 3 درصدی خود در بازه زمانی مشابه سال گذشته داشته است. مطمئنا محبوبیت فبلت‌ها یا به بیان دیگر تلفن‌های هوشمند بزرگ، سهم اپل در بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

رایان ریث، مدیربرنامه‌‌ریزی در IDC اظهار داشت:

اندروید سیستم‌عامل غالب در سه‌ ماهه‌ی سوم سال میلادی جاری بوده است که توانسته سهمی 81 درصدی را از تلفن‌های هوشمند داشته باشد، که در مقایسه به سهم 51.3 درصدی در مدت مشابه سال گذشته، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌گردد. سیستم‌عامل اپل رو به‌ نزول نهاده و سهمی 12.9 درصدی را از آن خود کرده است، در حالی که سال پیش، iOS سهمی بالغ بر 25.6 درصد را از آن خود کرده بود. ویندوز فون مایکروسافت نیز 3.6 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است که رشدی 156 درصدی را شاهد بوده است. همچنین بلک‌بری با کاهشی قابل ملاحظه‌، سقوطی 40 درصدی را کسب کرده و 1.7 درصد از سهم بازار را در سه ماهه‌ی سوم سال جاری مال خود کرده است. یکی از جالب‌ترین نکات در این آمار، سهم تلفن‌های هوشمند نوکیا در میان تلفن‌های ویندوزی است که بالغ بر 93.2 تلفن‌های هوشمند ویندوزی عرضه شده را از آن کمپانی فنلاندی کرده است.

مطالب مشابه

نظرات