گوشی تاشو بعدی موتورولا احتمالا دوربین تله‌فوتو و مقاومت چشمگیر دربرابر آب خواهد داشت

پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
منوی رابط کاربری در نمایشگر بیرونی موتورولا ریزر ۴۰ اولترا
مشخصات فاش‌شده از ریزر پلاس ۲۰۲۴، به دوربین تله‌فوتو بهبودیافته و افزایش مقاومت این گوشی تاشدنی دربرابر آب اشاره دارند.
تبلیغات

ظاهراً موتورولا برای گوشی تاشدنی پرچم‌دار آینده‌ی خود یعنی ریزر پلاس ۲۰۲۴، برنامه‌های ویژه‌ای دارد. بر اساس ویدیو فاش‌شده در ایکس، این گوشی با چند ویژگی کلیدی ازجمله دوربین تله‌فوتو جدید، مقاومت بیشتر در برابر آب و البته هوش مصنوعی به بازار عرضه خواهد شد.

در گزارش‌های قبلی اشاره‌ای به تغییرات بزرگ در گوشی موتورولا مدل ریزر پلاس ۲۰۲۴ نشده بود. طبق شایعات، مدل ارزان‌تر این سری احتمالاً از نمایشگر بزرگ‌تر روی پنل پشتی بهره خواهد برد و ازطرفی به‌نظر می‌رسد مدل پرچم‌دار فقط ازنظر مشخصات فنی ارتقاء خواهد یافت.

در ویدیوی فاش‌شده از گوشی تاشدنی موتورولا ریزر پلاس ۲۰۲۴، ابتدا نمایشگر بیرونی را مشاهده می‌کنیم. حاشیه‌های این صفحه‌نمایش نسبت‌به نسل قبل کمی کوچک‌تر به‌نظر می‌رسند، اما این تغییر چندان چشم‌گیر نیستند.

دومین نکته‌ی قابل‌توجه در ویدیوی فاش‌شده، بهبود مقاومت این گوشی در برابر آب است؛ تغییری که با نام تجاری Underwater Protection (حفاظت در زیر آب) تبلیغ خواهد شد. در بخش زیرنویس ویدیو به استاندارد IPX8 اشاره می‌شود که کمی گیج‌کننده به‌نظر می‌رسد. نسل قبلی این گوشی از استاندارد IP52 برای مقاومت در برابر گردوغبار و آب بهره می‌برد؛ این گواهی یعنی دستگاه مذکور در برابر پاشش آب کاملاً مقاومت دارد اما غوطه‌وری کامل در آب می‌تواند برایش خطرناک باشد.

نکته‌ی مهم درمورد نسل قبلی ریزر پلاس ۲۰۲۴، مقاومت آن در برابر گردوغبار بود که در بسیاری از گوشی‌های تاشو وجود ندارد. برای مثال، سامسونگ تا امروز گوشی‌های تاشدنی خود را فقط با گواهی مقاومت در برابر آب عرضه می‌کند. استاندارد IPX8 با محصولات تاشدنی غول فناوری کره‌ی جنوبی برابری می‌کند، اما نمی‌دانیم این موضوع بر مقاومت در برابر گردوغبار تأثیر خواهد داشت یا خیر.

ویدیوی موتورولا ریزر پلاس ۲۰۲۴ به دوربین این گوشی تاشدنی نیز اشاره می‌کند. به‌نظر می‌رسد یکی از دوربین‌های دستگاه از لنز تله‌فوتو پشتیبانی خواهد کرد. نسل قبلی ریزر پلاس همانند بسیاری از گوشی‌های دو دوربينه‌ی امروزی، از ترکیب دوربین اصلی و دوربین فوق‌عریض بهره می‌برد. لنزهای تله‌فوتو در گوشی‌های تاشدنی، کمیاب هستند و استفاده از آن‌ها در ریزر پلاس جدید می‌تواند خبر خوبی برای خریداران باشد.

بخش نهایی ویدیوی فاش‌شده از ریزر پلاس ۲۰۲۴ به هوش مصنوعی اشاره می‌کند. ظاهراً دوربین این گوشی از قابلیت‌های هوش مصنوعی بهره خواهد برد و شاهد حضور قابلیت‌هایی تحت عنوان Moto AI خواهیم بود.

موتورولا قبلاً قابلیت‌های هوش مصنوعی را برای برخی از محصولات بین‌المللی خود ارائه کرده بود، اما چنین چیزی در مدل‌های عرضه‌شده در بازار آمریکا دیده نمی‌شود. قیمت گوشی تاشدنی جدید موتورولا هنوز مشخص نیست. این محصول در تاریخ ۵ تیر ۱۴۰۳ معرفی خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات