ویژگی مشابه فیس ID آیفون احتمالاً تا سال ۲۰۲۵ وارد گوشی‌های سامسونگ نمی‌شود

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
صفحه نمایش همیشه روشن در گلکسی اس ۲۴ اولترا
گلکسی S25 اولترا احتمالاً از فناوری تشخیص چهره مشابه فیس آی‌دی آیفون‌های اپل بهره نخواهد برد.
تبلیغات

براساس گزارش‌های جدید، پرچم‌دار بعدی سامسونگ، گلکسی S25 اولترا، از سیستم تشخیص چهره مشابه Face ID اپل استفاده نخواهد کرد. البته برخی خبرها نشان می‌دهند این فناوری احتمالاً به گلکسی S26 اولترا اضافه خواهد شد.

طبق اعلام افشاگری به نام Sawyer Galox، سامسونگ قصد ندارد از فناوری مشابه فیس‌‌آی‌دی اپل در نسل بعدی گوشی پرچم‌دار خود بهره ببرد. این تکنولوژی از دوربین سلفی و حسگرهای دیگر برای تشخیص چهره استفاده می‌کند. قبلاً شایعاتی درباره‌ی استفاده از فناوری Polar ID در این گوشی مطرح شده بود. این تکنولوژی نوعی سیستم تشخیص چهره‌ی مبتنی‌بر نور پلاریزه است که به حسگرهای اضافه نیاز ندارد و درنتیجه، گوشی سامسونگ می‌تواند با استفاده از آن همچنان به نمایشگری با بریدگی پانچ‌هول برای دوربین سلفی مجهز شود.

اپل با حذف حسگر اثرانگشت در آیفون X که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، فناوری فیس ID را معرفی کرد. از آن زمان تاکنون، همه‌ی مدل‌های گوشی آیفون با ویژگی مذکور عرضه می‌شوند. این فناوری از سیستم‌های تشخیص چهره‌ی مبتنی‌بر دوربین سلفی امنیت و قابلیت اطمینان بیشتری دارد.

باتوجه‌به گزارش‌های اخیر به‌نظر می‌رسد گلکسی S25 اولترا بیشتر به‌روزرسانی گلکسی S24 اولترا خواهد بود و انتظار نداریم تغییر بزرگی درمقایسه‌با نسل کنونی خود داشته باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات