گوشی تاشو TCL با سه صفحه و دوبار تاخوردن، صفحه‌نمایش ۱۰ اینچی خواهد داشت

گوشی تاشو TCL با سه صفحه و دوبار تاخوردن، صفحه‌نمایش ۱۰ اینچی خواهد داشت

نمونه‌ی اولیه‌ی گوشی تاشو TCL با صفحه‌نمایش ۱۰ اینچی، مانند تبلتی بزرگ خواهد بود.

تاکنون گوشی‌های تاشو مختلفی معرفی و عرضه شد‌ه‌اند که باز و بسته می‌شوند؛ اما هرگز مدلی مانند گوشی تاشوی TCL ارائه نشده بود و اصلا آمادگی این مدل تاشو را هم نداشته‌ایم. این گوشی با دو لولا به سه قسمت تقسیم و تا می‌شود و صفحه‌نمایش ۱۰ اینچی خواهد داشت. نکته‌ی مهم درباره‌ی گوشی تاشو TCL این است که لولای آن به جهت‌های مختلفی حرکت می‌کنند.

تاکنون گوشی‌های تاشو به دو قسمت تقسیم می‌شدند و روی‌هم قرار می‌گرفتند که می‌توان به گلکسی فولد سامسونگ میت ایکس هواوی اشاره کرد؛ اما اکنون نمونه‌ی اولیه‌ی گوشی تاشو TCL با دو لولا ارائه شده و از دو قسمت در حالت Z بسته خواهد شد. اگر این گوشی کاملا باز شود، با دستگاهی مشابه تبلتی ۱۰ اینچی روبه‌رو خواهید شد.

گوشی‌های تاشو نسل بعدی گوشی‌های هوشمند هستند. درواقع در این مدل‌ها، صفحه‌نمایش‌های بزرگ و گسترده‌ای را شاهد هستیم که امکان تماشای فیلم، مطالعه، بازی و کارهای چندوظیفه‌ای را دراختیارمان قرار خواهند داد. همچنین با تا یا بسته شدن، فضای زیادی هم برای حمل‌و‌نقل اشغال نخواهد کرد. البته در‌این‌زمینه نگرانی‌های زیادی بابت آسیب‌دیدن لولاها یا نمایشگرها وجود دارد که شاید با زمین‌خوردن ساده آسیب جدی ببینند؛ اما این موضوع مانع خرید این سری محصولات نخواهد شد. 

گوشی تاشو TCL

سازندگان گوشی‌های هوشمند سعی می‌کنند هربار طرح‌های جدیدی در مدل‌های تاشو ارائه دهند و قدرت و توانایی خود را به‌رخ بکشند. TCL هم یکی از تولیدکنندگان تلویزیون است و در‌این‌زمینه، محصولات کارآمد و مقرون‌به‌صرفه‌ای ارائه کرده است. این شرکت پس از تجربه‌ی موفق در ساخت تلویزیون، حالا نمونه‌ی اولیه‌ی گوشی تاشو منحصر‌به‌فرد خود را رونمایی کرده است.

نمونه‌ی اولیه این گوشی تاشو سه‌گانه بسیار جسورانه است؛ اما هنوز نام و قیمتی ندارد و کار هم نمی‌کند. تصور کنید با این گوشی تاشو مشغول کار هستید و می‌توانید در هر قسمت از نمایشگر به کار خاصی مشغول شوید. برای مثال، از بخشی از آن به‌عنوان صفحه‌کلید و از بخش دیگر به‌عنوان صفحه‌نمایش استفاده می‌کنید. این مدل شاید در ابعاد ۱۰ اینچی کمی بزرگ باشد؛ اما وقتی جمع شود، کاملا ابعاد گوشی معمولی را خواهد داشت. صفحه‌نمایش تاشو گوشی TCL با محافظ صفحه شیشه‌ای ارائه نشده؛ بلکه جنس آن از پلاستیک است؛ در‌نتیجه ضعف بزرگی برای آن خواهد بود و این سؤال را ایجاد می‌کند که دستگاه TCL درمعرض اشیای تیز یا فشار یا آب و گرد‌و‌خاک چقدر مقاوم خواهد بود.

گوشی تاشو TCL

هنوز توافقی روی بهترین طراحی گوشی‌های تاشو به‌دست نیامده است و این باعث می‌شود انتظار برای انتخاب بهترین طراحی در‌این‌زمینه بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد. انتظار می‌رود بسیاری از شرکت‌ها گوشی‌های تاشو خود را تا پایان سال ۲۰۱۹ رونمایی کنند. دراین‌میان، البته می‌توان گفت مدل سه‌گانه‌ی TCL، بخت مناسبی برای کسب عنوان بهترین طراحی دارد. درنهایت، اگر TCL تصمیم بگیرد این طراحی را به محصولی واقعی تبدیل کند، با وجود تضمین ساخت این محصول، مقاومت آن و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌اش، قطعا اتفاق بزرگی برای این شرکت خواهد بود و نظر همه را به خود جلب خواهد کرد.

گوشی تاشو TCL

مشخصاتی که تاکنون از گوشی تاشو جدید TCL ارائه شده، عبارت‌اند از:

  • صفحه‌نمایش تقریبا ۱۰ اینچی در حالت کاملا باز
  • چهار دوربین عقب
  • دوربین جلو
  • درگاه شارژر USB-C
  • طراحی رنگین‌کمانی بدنه
  • نداشتن جک هدفون
منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده