نمایشگر خودگرما، راهکاری برای استفاده از آیفون تاشدنی در هوای خیلی سرد

نمایشگر خودگرما، راهکاری برای استفاده از آیفون تاشدنی در هوای خیلی سرد

آیفون‌های تاشدنی اپل قرار است با نمایشگر خودگرمایی (Self-Heating) معرفی شوند تا کاربران بتوانند در هوای خیلی سرد از گوشی آیفون انعطاف‌پذیر خود به‌راحتی استفاده کنند. 

این روزها اخبار مختلفی در مورد گوشی‌های هوشمند تاشدنی منتشر می‌شود. اول اسفندماه، . چند روز بعد،  رونمایی شد. اما هنوز برنامه‌ی اپل در توسعه‌ی گوشی‌ آیفون تاشدنی نامعلوم است. 

اواخر بهمن‌ماه،  می‌داد. تصاویر پتنت‌ اپل نشان می‌دهد که کوپرتینونشین‌ها طی سال‌های اخیر، ایده‌های مختلفی را برای توسعه‌ی دستگاه انعطاف‌پذیر خود مورد بررسی قرار داده‌اند.

پتنت اپل

آخرین مستندات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات و علامت‌های تجاری ایالات متحده، خبر از پتنت جدیدی تحت عنوان «دستگاه‌های الکترونیکی با نمایشگر انعطاف‌پذیر» می‌دهد. کوپرتینونشین‌ها در مستندات این پتنت اشاره کرده‌اند که نمایشگر گوشی‌های هوشمند تاشدنی در دماهای پایین، آسیب‌پذیر هستند و امکان آسیب‌دیدن چنین نمایشگرهایی در هوای سرد بسیار بالاست. در پتنت ثبت‌شده، اپل روش‌هایی را برای برطرف کردن این مشکل ارائه می‌دهد.

به‌عنوان مثال، یکی از راهکارهای ارائه شده توسط اپل آن است که وقتی نمایشگر در حالت خمیده قرار دارد،‌ با روشن کردن پیکسل‌هایی از نمایشگر می‌توان گرمای لازم را برای آسیب‌ندیدن نمایشگر تاشدنی ایجاد کرد. همچنین می‌توان از المنتی برای گرمادهی یا ساختاری برای گرم‌کردن نمایشگر نیز بهره برد. البته اپل جزئیات بیشتری در مورد ایده‌ی ارائه‌شده‌ی خود مطرح نکرده است. 

مستندات پتنت ثبت‌شده نشان می‌دهد که گوشی‌های هوشمند تاشدنی مجهز به مکانیزم قفل مغناطیسی خواهند بود که به کاربر اجازه نمی‌دهد دستگاه را در هوای بسیار سرد در حالت غیرگسترده مورد استفاده قرار دهد. در نتیجه نمایشگر دستگاه در حالت خمیده آسیبی نمی‌بیند. منظور از هوای سرد در این پتنت، محیطی با درجه‌حرارت بسیار کمتر از درجه حرارت منزل یا اتاق کار است. 

البته اپل هر هفته پتنت‌های جدیدی به ثبت می‌رساند ولی در عمل همه‌ی پتنت‌هایی که به ثبت می‌رسند، در عمل اجرایی‌سازی نمی‌شوند. کوپرتینونشین‌ها ایده‌های خوبی را دنبال می‌کنند که بسیار دقیق و حساب‌شده هستند ولی گاهی هیچ‌گونه برنامه‌ای برای توسعه‌ و پیشبرد آن ندارند. بنابراین معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار پتنت جدید اپل باشد.

گلکسی فولد / Galaxy Fold

گوشی‌های هوشمند تاشدنی سامسونگ و هواوی، با قیمت بالا به بازار عرضه خواهند شد. ر دو محصول جدید ابعاد بزرگی دارند و بی‌شک دستگاه‌هایی کامل و بی‌عیب و نقص نخواهند بود. بعید به‌نظر می‌رسد اپل بدون درنظر گرفتن استانداردهای کیفی و دقیق، تولید آیفون تاشدنی را آغاز کند. کوپرتینونشین‌ها تنها در صورتی دست به تولید گوشی آیفون انعطاف پذیر خواهند زد که بتوانند استانداردهای مربوط‌به کیفیت محصول را به‌صورت کامل و دقیق اجرایی کنند. 

وامسی موهان، تحلیلگر بانک مرکزی آمریکا در سال گذشته‌ی میلادی  پیش‌بینی کرده بود که گوشی آیفون تاشدنی اپل سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه خواهد شد. اما گزارش‌های منتشرشده ازطریق منابع خبری کره‌ای پیش‌تر گفته بودند که اپل در حال توسعه‌ی گوشی آیفون انعطاف‌پذیری با همکاری ال‌جی است. پیش‌تر نیز در مورد  اخباری منتشر شده بود. با این وجود، هنوز کاملا روشن نیست کوپرتینونشین ها چه برنامه‌ای را برای گوشی هوشمند تاشدنی خود دنبال می‌کنند.

منبع macrumors
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده