در چهارماهه‌ ابتدایی سال، یک میلیون و ۳۵۸ هزار دستگاه گوشی به کشور وارد شده است

در چهارماهه‌ ابتدایی سال، یک میلیون و ۳۵۸ هزار دستگاه گوشی به کشور وارد شده است

براساس گزارش گمرک جمهوری اسلامی، طی چهار ماهه‌ی نخست سال‌ جاری بیش از یک میلیون و ۳۵۷ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به کشور وارد شده است.

به گزارش گمرک کشور در طول چهار ماهه‌ی نخست سال‌ جاری، یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۹۳۶ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۲۸ میلیون دلار به کشور وارد شده؛ به‌طوری که این کالا ۱.۵ درصد از سهم ارزش کل واردات را به خود اختصاص داده است. براساس اطلاعات ارائه‌شده از سوی گمرک، میزان واردات گوشی تلفن همراه به کشورمان طی چهارماهه‌ی نخست سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۴۶.۵۸ درصد افزایش یافته است.

خاطرنشان می‌شود که طی چهار ماهه‌ی نخست سال گذشته، ۶۹۰ هزار و ۷۶۴ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۹۲ میلیون و ۵۲۰ هزار دلار به کشور وارد شده بود که ۰.۵۸ درصد از سهم ارزشی کل واردات به کشورمان را شامل می‌شد. در گزارش گمرک ایران چنین آمده است:

در طرح رجیستری مسئولیت اظهار، اخذ حقوق ورودی و عوارض گمرکی گوشی‌های مسافری بر عهده‌ی گمرک بوده و گمرک موظف به ارسال این اطلاعات به سامانه همتا است که این کار وفق مصوبات از سوی گمرک انجام می‌شود؛ اما پس از ارسال این اطلاعات راستی‌آزمایی اطلاعات مسافران قبل از فعال‌سازی گوشی‌های مسافری برعهده‌ی سامانه همتا است.

حقوق و عوارض گمرکی تمامی گوشی‌های تلفن همراه مسافری که به سامانه‌ی مسافری گمرک اظهار شده‌اند، دریافت شده است؛ اما راستی‌آزمایی اطلاعات مسافران بر اساس اطلاعات پرواز و پاسپورت مسافران در تعهدات سامانه‌ی همتا بوده و باید پس از ارسال اطلاعات گوشی‌های مسافری از سامانه‌ی گمرک به همتا تطبیق و راستی‌آزمایی اطلاعات قبل از فعال‌سازی گوشی‌ها انجام شود.

منبع گمرک
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده