پنل‌های AMOLED در آینده نزدیک ارزان‌‌تر می‌شوند

پنل‌های AMOLED در آینده نزدیک ارزان‌‌تر می‌شوند

پنل‌های آمولد نسبت به پنل‌های LCD از قیمت بالاتری برخوردار هستند. سامسونگ در آینده نزدیک قصد دارد با کاهش قیمت پنل‌های آمولد آن‌ها را به رقیبی ارزان‌تر در برابر LCDها تبدیل کند. با زومیت همراه باشید.

برای مصرف‌کنندگان انتخاب بین پنل‌های OLED یا LCD بیشتر با سلیقه شخصی مرتبط است. اما برای کارخانه سازنده‌ی یک گوشی علاوه بر برتری‌های عملی هر یک از این پنل‌ها نسبت به دیگری مساله اقتصادی بودن انتخاب‌ها نیز مهم است. به عنوان نمونه می‌توان به موتورولا اشاره کرد که برای کاهش هزینه‌‌ی تمام شده گوشی Moto X Pure از قابلیت موسوم به "Active Display" که ویژگی بر مبنای تکنولوژی OLED است چشم‌پوشی‌ و به پنل‌های LCD کوچ کرد.

به نظر می‌رسد به زودی شاهد کاهش قیمت پنل‌های آمولد از سوی سامسونگ خواهیم بود. این کاهش قیمت ممکن است سازندگان تلفن‌همراه را به استفاده بیشتر از این نوع صفحه‌نمایش‌ها ترغیب کند. شایعات حاکی از آن است که سامسونگ قصد دارد قیمت صفحه‌نمایش‌های کوچک و متوسط آمولد را حدودا ۲۰ درصد کاهش دهد. این کاهش قیمت در سال ۲۰۱۶ میلادی و با تکمیل کارخانه‌های جدید و همکاری با چند تولیدکننده چینی محقق خواهد شد. قیمت پنل‌های آمولد سامسونگ نسبت به انواع مشابه LCD چیزی در حدود ۳۰ درصد گران‌تر است. کاهش این اختلاف قیمت قطعا خبر خوبی برای تولیدکنندگان گوشی است و نگرانی آن‌ها از افزایش قیمت تمام شده گوشی‌های مجهز به آمولد را تا حدودی از بین خواهد برد.

برخی از کاربران ممکن است به رنگ‌های اشباع شده در صفحه‌نمایش‌های OLED علاقه‌ای نداشته باشند اما عمق رنگ سیاه و مسائل مربوط به مصرف انرژی نیز از فاکتورهای مهمی است که بسیاری از مصرف کنندگان صفحه‌نمایش به آن توجه دارند. این کاهش قیمت زنگ خطر را برای تولیدکنندگان LCD به صدا درآورده است، این نگرانی زمانی شدیدتر خواهد شد که سامسونگ بتواند اپل را برای استفاده از آمولد متقاعد کند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید