سامسونگ یکی از تامین کنندگان نمایشگر‌های OLED آیفون‌های ۲۰۱۸ خواهد بود

سامسونگ یکی از تامین کنندگان نمایشگر‌های OLED آیفون‌های ۲۰۱۸ خواهد بود

در کنار تولید انواع گوشی‌های هوشمند، سامسونگ قابلیت تولید ماژول‌های مورد استفاده در گجت‌های هوشمند را نیز دارد که از این جمله می‌توان به تولید انواع نمایشگر اشاره کرد. آخرین شنیده‌ها در مورد بخش تولید نمایشگر‌های OLED سامسونگ حاکی از آن است که شاید این بخش وظیفه‌ی تولید صفحه‌ی نمایش آیفون‌های اپل را در سال ۲۰۱۸ بر عهده داشته باشد.

 براساس اطلاعات ارائه شده سامسونگ در سال ۲۰۱۸ میلادی وظیفه‌ی تامین صفحات نمایش مورد استفاده در آیفون‌های اپل را بر عهده خواهد گرفت. یقینا تولید نمایشگر‌های OLED برای آیفون‌ها می‌تواند میزان تاثیرگذاری این بخش از کمپانی سامسونگ را بیش از پیش افزایش دهد. در حال حاضر سامسونگ نیاز شماری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند چینی نظیر هواوی را بر آورده می‌کند. باید دید که رقابت سامسونگ با هموطن‌اش ال‌جی برای تولید نمایشگر‌های مورد استفاده در آیفون‌های اپل به کجا ختم خواهد شد. بر این اساس باید در انتظار قرارداد منعقد شده بین دو کمپانی اپل و سامسونگ باشیم. در حال حاضر این دو کمپانی مشغول مذاکره با یکدیگر هستند و هنوز توافقی در این راستا صورت نگرفته و نمی‌توان به طور قطع در مورد خروجی مذاکرات سخن گفت.

یقینا تولید نمایشگر‌های مورد استفاده در آیفون‌های اپل اولین همکاری این دو کمپانی با یکدیگر نخواهد بود. سامسونگ در حال حاضر بخشی از نیاز اپل برای نمایشگر‌های OLED مورد استفاده در ساعت هوشمند اپل واچ را تامین می‌کند. همچنین کره‌ای‌ها صفحه‌ی نمایش LCD مورد استفاده در آیپد‌های اپل را نیز تامین می‌کنند. احتمال استفاده از نمایشگر‌های OLED  سامسونگ در آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل نیز وجود دارد. البته هنوز این موضوع قطعی نیست و شاید اپل همچنان به استفاده از نمایشگر‌های LCD ادامه دهد، چراکه تولید نمایشگر‌های LCD در مقایسه با OLED هزینه ی کمتری را به همراه دارد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید