دست بردن اپل در لیست برترین اپلیکیشن‌های اپ استور

دست بردن اپل در لیست برترین اپلیکیشن‌های اپ استور

به نظر می‌رسد اپل برای بیشتر شدن دانلود اپلیکیشن‌های اختصاصی خود لیست برترین اپلیکیشن‌ها از لحاظ تعداد دانلود را تغییر می‌دهد. برای مثال اپلیکیشن‌هایی مانند Numbers، Keynote، Pages و iMovie در رده‌ای بالاتر از حد معقول قرار دارد. به علاوه این رده‌بندی‌ها در گوشی‌های مختلف نیز متفاوت هستند که به نوعی صحیح نبودن لیست را نشان می‌دهد.

اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل در رده‌بنده‌ی محبوب‌ترین اپلیکشن‌ها به نظر می‌رسد بالاتر از جایگاه واقعی خود قرار دارند. برای مثال در لیست ۲۰ اپلیکیشن با بیشترین دانلود در سیستم عامل iOS شاهد حضور تعداد زیادی اپلیکیشن اختصاصی اپل هستیم. این در حالی است که اگر همان لیست را در سیستم عامل OS X مشاهده کنید، برخی از این اپلیکیشن‌ها حتی در لیست حضور ندارند.

هر چند ممکن است این اشتباه عمدی نبوده و مشکلی در الگوریتم رده‌بندی اپ استور وجود داشته باشد اما وجود این ایراد را نمی‌توان انکار کرد. البته این اتفاق، رده‌بندی نسبی اپلیکیشن‌های محبوب از جمله فیسبوک مسنجر را تحت تاثیر قرار نداده است و این اپلیکیشن‌ها بالاتر از اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل قرار دارند.

با این حال در نسخه‌ی دسکتاپ اپ استور، بازی با نام Twist بالاتر از اینستاگرام و اسنپ چت قرار گرفته اما در اپ استور آیفون ۶ اس، Twist پس از ایسنتاگرام و اسنپ چت قرار دارد.

نکته‌ی جالب دیگر تغییر لیست برترین اپلیکیشن‌های رایگان از آیفونی به آیفون دیگر است. برای مثال همان لیست در آیفون ۵ اس با آیفون ۶ اس تفاوت‌هایی دارد. گفتنی است این آزمایش به صورت همزمان بر روی دو آیفون با سیستم عامل یکسان صورت گرفته است. برای مثال iMovie به عنوان سومین اپلیکیشن محبوب رایگان در آیفون ۶ اس به نمایش در می‌آید اما در آیفون ۵ اس این اپلیکیشن در رده‌ی هفتم همان لیست است.

Mac OS X:

screen shot 2015 11 16 at 12 19 46 pm fa7a5

آیفون ۵ اس (iOS 9.1):

topcharts free iphone5s f486d

آیفون ۶ اس (iOS 9.1):

topcharts iphone6s 17bf8

در حال حاضر مشخص نیست که این اتفاق به دلیل مشکلات موجود در الگوریتم رده‌بندی است یا اپل با این کار قصد بالا بردن تعداد دانلودهای اپلیکیشن‌های خود را دارد. باید منتظر ماند و دید که واکنش اپل به این موضوع چه خواهد بود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید