سامسونگ اطلاعاتی جدید در مورد سنسور دوربین BRITECELL منتشر کرد

سامسونگ اطلاعاتی جدید در مورد سنسور دوربین BRITECELL منتشر کرد

سامسونگ در همایشی که به تازگی با سرمایه‌گذاران خود برگزار کرده است اطلاعاتی را در مورد سنسورهای آینده‌ی خود با نام BRITECELL ارائه داده است. با ما در زومیت همراه باشید.

سامسونگ قصد دارد با ارائه‌ی فناوری جدید، ابعاد ماژول دوربین را کوچک‌تر کند. این کمپانی با کمک BRIRECELL می‌خواهد عملکرد دوربین را در نور کم بهبود ببخشد. سامسونگ تنها به کاهش ابعاد بسنده نکرده است و رزولوشن را نیز افزایش خواهد داد. یکی از نکات مهم در عملکرد دوربین‌ها مساله رنج دینامیکی است که کره‌ای‌ها به کمک سنسورهای جدید خود این ویژگی را بهبود خواهند بخشید.

pic1 67484تمام موارد گفته شده در بالا آرزوی سازندگان دوربین به شمار می‌رود و باید دید سامسونگ با وجود موانع زیادی که برای رسیدن به همه‌ی این خصوصیات وجود دارد چگونه عمل خواهد کرد. به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد با کنار گذاشتن فیلتر بایر از سنسورهایش، پیکسل‌های سبز را با پیکسل‌های سفید جایگزین کند. رنگ سبز در دوربین‌های کنونی از این فیلترها حاصل می‌شود که همین فیلترها باعث کاهش میزان نور دریافتی توسط سنسور می‌شوند. سامسونگ با کنار گذاشتن این فیلترها در حقیقت نور بیشتری را به سنسور می‌رساند.

pic2 47640دوربین‌های BRITECELL سامسونگ ۲۰ مگاپیکسلی خواهند بود؛ این پیکسل‌ها یک میکرومتری هستند. ماژول این دوربین‌ها نسبت به دوربین‌های ۱۶ مگاپیکسلی کنونی (که پیکسل‌های ۱.۱۲ میکرومتری دارد) اندکی کوچک‌تر خواهد شد. با وجود این بهبودها عملکرد بهتر در شرایط نوری نامناسب دور از ذهن نخواهد بود.

pic3 bca84رنج دینامیکی به کمک WDR هوشمند در این سنسورها بهبود پیدا خواهد کرد. سنسور جدید همچنین از فوکوس خودکار با قابلیت تشخیص فاز برای فوکوس سریعتر و دقیق‌تر بهره خواهد برد. نظر شما در مورد سنسور  جدید سامسونگ چیست؟ آیا سامسونگ می‌تواند این بهبودها را عملی سازد؟

pic4 5962e

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید