مقاومت کمتر آیفون 10 در مقایسه با آیفون 8 به گفته‌ی کانسیومر ریپورتز

مقاومت کمتر آیفون 10 در مقایسه با آیفون 8 به گفته‌ی کانسیومر ریپورتز

بنا به گزارش نشریه‌ی کانسیومر ریپورتز، به نظر می‌رسد گوشی هوشمند آینده نگرانه‌ی اپل یعنی آیفون ۱۰ به اندازه‌ی کافی خوب نبوده است.

بر اساس اعلام کانسیومر ریپورتز آیفون ۱۰ به خوبی دو گوشی هوشمند دیگر کمپانی اپل یعنی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیست.

آنچه گفته شد در واقع یک نتیجه‌گیری توسط تست کننده‌های کانسیومر ریپورتز است. دوربین گوشی آیفون ۱۰ بسیار با کیفیت و نمایشگر این دستگاه هم زیبا است. این محصول موفق شده از نظر عملکرد دوربین نمره‌ی بسیار بالایی را به دست آورد و از این بابت هم به عنوان یکی از برترین گوشی‌های جهان شناخته شود.

اما در هر حال مهم‌ترین سوال در مورد مقاومت آیفون ۱۰ است. کانسیومر ریپورتز به این نتیجه رسیده که مقاومت آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نسبت به آیفون ۱۰ بالاتر است. باید اشاره کنیم این تست‌ها به نحوی طراحی شده‌اند تا مقاومت گوشی‌ها در برابر سقوط و سایر ضرباتی که می‌تواند منجر به ایجاد صدمه در دستگاه شود مورد بررسی قرار گیرد. پس از عرضه‌ی عمومی آیفون ۱۰ به بازار، وب سایت معتبر سی‌نت تست‌هایی روی این دستگاه انجام داد تا میزان مقاومت این محصول را مورد بررسی قرار دهد و با توجه به همین تست‌ها پس از اولین سقوط صدماتی به این دستگاه وارد آمد.

شیشه‌ی به‌کار گرفته شده در بخش پشتی آیفون ۱۰ نمی‌تواند برای همیشه در برابر ضربات احتمالی مقاوم باشد. این در حالی است که جنس بخش پشتی بدنه‌ی دو گوشی هوشمند آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیز از جنس شیشه است اما بنا به گزارش کانسیومر ریپورتز، این دو محصول از نظر شکسته شدن نسبت به آیفون ۱۰ مقاومت بالاتری دارند. 

عمر باتری آیفون ۱۰ نیز یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که کارشناسان از آن چندان راضی نیستند.

نکته‌ی دیگر اینکه امتیاز نشریات مختلف برای آیفون ۱۰ اپل کم‌تر از امتیاز گوشی‌های گلگسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی نوت ۸ بوده است.

اپل به درخواستی که برای ارائه‌ی توضیح در این مورد از این کمپانی شده، سریعا پاسخ نداده است.

پیش از این نیز شرکت اپل با کانسیومر ریپورتز شرایط مشابهی با شرایط فعلی را تجربه کرده است‌. نشریه‌ی کانسیومر ریپورتز در اواخر سال گذشته یک دیدگاه انتقادی نسبت به مک‌بوک پرو داشت که این نقد نهایتا باعث شد تا اپل مشکلات مک‌بوک پرو را رفع کند.

البته این بدان معنا نیست که اپل را به عنوان شرکتی فرض کنیم که نمی‌تواند یک نقد بی نقص برای محصولاتش دریافت کند. بد نیست اشاره کنیم که نشریه‌ی مورد بحث مدتی قبل پس از بررسی تبلت‌های سرفیس مایکروسافت به کاربران پیشنهاد داد تا از خرید این محصولات خودداری کنند.

نویسنده‌ی سی‌نت می‌گوید پس از سردرگمی در میان نقدهای مختلفی که در مورد آیفون ۱۰ منتشر شده به این نتجیه رسیده، مهم‌ این است که یک گوشی چه حسی به شما منتقل می‌کند، می‌خواهید چقدر هزینه برای یک گوشی پرداخت کنید و تا چه حد به یک اکوسیستم وابسته هستید.

نویسنده‌ی سی نت همچنین اعلام کرده که هفته‌ی پیش یکی از فروشندگان تی-موبایل به وی اعلام که آیفون ۸ بهتر از آیفون ۱۰ است. 

البته باید اشاره کنیم که حتی با وجود نقدهای مورد بحث در مورد آیفون ۱۰، کمپانی اپل موفق شده ار جمعه‌ی سیاه تعداد ۶ میلیون واحد از این گوشی هوشمند را یه فروش برساند.

همچنین خوشبختانه تا به این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر منفجر شدن آیفون ۱۰ منتشر نشده است.

نظر شما در این مورد چیست؟ 

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید