پتنت اپل کاهش بیش از پیش ضخامت آیفون را نوید می‌دهد

پتنت اپل کاهش بیش از پیش ضخامت آیفون را نوید می‌دهد

اپل به تازگی پتنتی را ثبت کرده که براساس آن می‌توان از طریق کاهش سایز جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری، ضخامت آیفون‌ها را به مراتب در مقایسه با نسخه‌‌های کنونی کاهش داد.

دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده‌ی آمریکا پتنتی مربوط به کمپانی اپل را ثبت کرده که براساس آن می‌توان با کاهش ضخامت و اندازه‌ی جک هدفون، گوشی‌ها یا انواع گجت‌هایی را که از این جک بهره می‌برند، بیش از پیش باریک‌تر کرد. براساس اطلاعات ارائه شده در این پتنت، جک هدون ۳.۵ میلی‌متری طراحی شده توسط اپل قادر است کارایی این ماژول‌های سخت‌افزاری را عینا در فرم‌فکتوری باریک‌تر مورد استفاده قرار داد. جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری مورد استفاده از نوع TRRS است و هیچ تفاوتی با نمونه‌ی استاندارد ندارد و تنها تفاوتش در طول و ضخامت آن است.

همچون جک‌های هدفون معمول مورد استفاده، در این جک نیز اتصالات خارجی روی هدفون قرار گرفته و از این‌ طریق ارتباط برقرار می‌شود. یکی از شاخه‌های چسبنده به هدفون وظیفه‌ی انتقال صدا به گوشی سمت چپ و دیگری وظیفه‌ی انتقال صدای میکروفون و گوشی سمت راست را دارد.

AppleIntphonePatent

شکل مقطع هدفون جدید طراحی شده توسط اپل به شکل D است و خبری از سطح مقطع دایره‌ای در این جک نیست. براساس اطلاعات ارائه شده پهنای این هدفون از سمت صاف تا دورترین نقطه روی قوس هدفون در حدود ۲.۰ میلی‌متر است که به واقع در مقایسه با نمونه‌های کنونی باریک‌تر شده است. با توجه به دفعات ورود و خروج هدفون در محل پیش‌بینی شده و فشارهایی که هدفون باید تحمل کند، استفاده از یک ماده ارتجاعی و چسبنده ضروری به نظر می‌رسد.

اپل در مورد ساختار روزنه‌ی پذیرنده‌ی این هدفون نیز توضیحاتی داده و مکانیزمی مشابه هدفون‌های کنونی را مبتنی بر ساختار مکانیکی یا مغناطیسی پیشنهاد داده است.

جانی آیو، طراح ارشد اپل در خصوص انتقادات وارد شده به آیفون‌های کمپانی که این محصولات را به دلیل بیرون زدگی دوربین سرزنش کرده بودند، کاهش ضخامت گجت‌های تولید شده توسط اپل را محدود به ضخامت قطعات داخلی و بزرگ‌ترین ماژولی عنوان کرده که درون این محصولات به کار می‌رود. در مقایسه با سایز ماژول‌های مورد استفاده در آیفون‌های اپل، فناوری هدفون۳.۵ میلی‌متری بسیار قدیمی به نظر می‌رسد و با توجه به این پتنت به نظر می‌رسد که اپل در پی ایجاد تحولی در این مورد است.

احتمال دیگری که در این باره مطرح شده، ترکیب جک هدفون با پورت لایتنینگ در آیفون است که البته این موضوع شارژ گوشی در زمان استفاده از هدفون را محدود می‌کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده