قابلیت Hey Siri در آیفون 6S همیشه فعال خواهد بود

چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹
مطالعه 2 دقیقه
شرکت اپل امروز مراسم رونمایی از آیفون‌های جدید را برگزار می‌کند که به گزارش AppleInsider این کمپانی در مراسم امروز از قابلیت‌‌های جدید سیری نیز رونمایی خواهد کرد. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

شرکت اپل در مراسم امروز خود گوشی آیفون ۶اس را معرفی خواهد کرد. بر اساس آخرین گزارش‌ها سیری در آیفون ۶ اس همیشه فعال خواهد بود به طوری که کاربران می‌توانند همه‌ی فعالیت‌های خود را به این دستیار صوتی بسپارند. این قابلیت که hotwording نام دارد، در آیفون ۶ اس همانند سرویس OK Google کار خواهد کرد که این قابلیت ویژگی‌های وب‌گردی، ایجاد پیام‌ها، برقراری تماس، کنترل کردن تمامی قابلیت‌های دستگاه را با دستیار صوتی امکان‌پذیر خواهد کرد. دستیار صوتی اپل قابلیت‌های مشابه دستیار گوگل را فراهم می‌کند.

بر اساس گزارش اخیر دستور Hey Siri همانند دستور مشابه در آی‌او‌اس ۸ است، به این معنی که این قابلیت می‌تواند آن را از همه‌ی نقاط سیستم عامل فرا خواند. به عنوان مثال کاربران در حین نوشتن ایمیل یا iMessage می‌توانند توسط قابلیت Hey Siri درخواست کنند تا تقویم را به منظور پیدا کردن تاریخ خاصی بررسی کند. 

هنوز به طور کامل مشخص نیست که اپل این قابلیت را در بطن سیستم عامل موبایل خود قرار داده است یا خیر؛ زیرا نسخه‌ی آی‌اواس ۹ بتا به قابلیت Hey Siri مجهز نشده است. برخی گوشی‌های هوشمند اندرویدی که از قابلیت OK Google پشتیبانی می‌کنند دارای چیپ خاصی در برد هستند تا دستگاه را هنگام فراخوانی این قابلیت بیدار نگه دارد، خوشبختانه این ویژگی تاثیری در مصرف باتری گوشی ندارد. ویژگی جدید سیری زیاد هم دور از انتظار نیست چرا که سیری در اپل واچ نیز فعال بوده و قابلیت‌های بسیاری را ارائه می‌کند. البته سیری در اپل واچ به واسطه‌ی هیچ دکمه‌ی فیزیکی کار نمی‌کند، برای فعال کردن این ویژگی صاحبان اپل واچ باید دست خود را کمی بالا برده و دستور Hey Siri را تکرار کنند.

همان‌طوری که در رویداد WWDC امسال نیز گفته شد، سیری در آی‌اواس ۹ دارای قابلیت‌های بسیاری است. در نسخه‌ی جدید سیری می‌توان پرسش‌های جدیدی از وی پرسید مثلا می‌توان از سیری در خواست کرد تا تصاویر ماه خاصی از سال در منطقه‌ای مشخص نمایش داده شود. در حقیقت پیدا کردن تصاویر موجود در آیفون به کمک سیری یکی از قابلیت‌های جالب توجه آن است. به عنوان مثال اگر تصاویری از آخرین مسافرتی که هفته‌ی گذشته داشته‌اید در آیفون خود نگه داشته‌اید، با استفاده از قابلیت سیری می‌توانید آن‌ها را سریع‌تر باز کنید. iOS 9 تمامی تصاویر سلفی را که ثبت کرده‌اید و سیستم عامل تصویر شما را شناسایی کرده در یک آلبوم جداگانه نگه‌داری می‌کند؛ به همین دلیل می‌توانید با گفتن عبارت Siri, show me my selfies تمامی تصاویر سلفی خود را با کمک سیری نمایش دهید.

انتظار می‌رود شرکت اپل در رویداد امروز از نسل جدید گوشی‌های آیفون و اپل تی‌وی جدید رونمایی کند؛ اما اگر می‌خواهید بدانید اپل سرانجام چه محصولاتی را در این مراسم معرفی می‌کند، امشب ساعت ۲۱:۳۰ با پوشش زنده این رویداد همراه زومیت باشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات