عدم ارائه‌ بروزرسانی ویندوز 10 برای گوشی‌های مجهز به ویندوز 8.1 و حافظه داخلی 4 گیگابایت

چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
اگر در حال حاضر گوشی با سیستم‌عامل ویندوز ۸.۱ و حافظه ذخیره‌سازی کمتر از ۸ گیگابایت دارید، متاسفانه مایکروسافت خبر بدی برای شما دارد. به نظر می‌رسد گوشی‌های ویندوزفونی با حافظه ۴ گیگابایتی بروزرسانی ویندوز ۱۰ را دریافت نخواهند کرد.
تبلیغات

به نظر می‌رسد مایکروسافت برای گوشی‌های ویندوزی با حافظه‌ی کمتر از ۸ گیگابایت، بروزرسانی ویندوز ۱۰ موبایل را ارائه نخواهد کرد. این موضوع را وبسایت آلمانی زبان ویندوز ۱۰ موبایل به طور واضح بیان کرده است که گوشی‌های ویندوزی با ظرفیت حافظه‌ی کمتر از ۸ گیگابایت، سیستم‌عامل جدید ردموندی‌ها را دریافت نخواهند کرد؛ اما نکته‌ی جالب ذکر نشدن این نکته در وبسایت‌های به زبان دیگر این شرکت است.

هر چند به نوعی می‌شد این اتفاق را پیش‌بینی کرد؛ چرا که گوشی‌های ویندوزی با ظرفیت حافظه‌ی کمتر از ۸ گیگابایت در حال حاضر از طرح پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ نیز خارج شده‌اند و حالا به نظر می‌رسد این محدودیت برای نسخه‌ی رسمی نیز وجود خواهد داشت. البته مایکروسافت بیانیه‌ی رسمی در این مورد منتشر نکرده است، اما احتمال عرضه‌ی ویندوز ۱۰ برای گوشی‌های دارای حافظه‌ی ۴ گیگابایتی بسیار کم به نظر می‌رسد.

اما نکته‌ی امیدوار کننده این است که گوشی‌های دارای سیستم‌عامل ویندوز ۸.۱ با حافظه‌ی داخلی ۴ گیگابایتی معدود هستند. نوکیا لومیا ۵۳۰، وان تاچ Pixi 3 آلکاتل، اچ‌تی‌سی 8S از جمله‌ی این دستگاه‌ها هستند که البته درصد بسیار کمی از ویندوزفون‌ها را تشکیل می‌دهند؛ اما با این وجود این خبر برای دارندگان گوشی‌های مذکور خوشایند نخواهد بود.

نظر شما چیست؟ آیا از گوشی دارای سیستم‌عامل ویندوز موبایل ۸.۱ با حافظه‌ی داخلی ۴ گیگابایت استفاده می‌کنید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات