آیفون 6s مجهز به پردازنده جدید با فناوری SiP خواهد شد

دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۲
مطالعه 1 دقیقه
الگوهای جدید فاش شده از پردازنده‌ی A9 اپل نشان از تغییرات چشم‌گیر در پردازنده‌ی این شرکت دارند. به نظر می‌رسد برخلاف ظاهر نسل جدید گوشی‌های آیفون که تغییر زیادی نسبت به آیفون 6 نخواهند داشت، در قدرت پردازشی آیفون جدید شاهد پیشرفت‌های محسوسی خواهیم بود.
تبلیغات

الگوهای جدید فاش شده تغییرات بسیاری را در پردازنده‌ی جدید A9 اپل نشان می‌دهند. نحوه‌ی طراحی این تراشه‌ها نشان می‌دهند که اپل از فناوری SiP در کنار معماری PCB در این پردازنده بهره خواهد برد. فناوری SiP برای اولین بار در اپل واچ استفاده شده است و باعث بهبود عملکرد و فشرده شدن مدارهای پردازنده می‌شود.

اما مشکل اصلی این است که اگر در پردازنده‌هایی که از فناوری SiP بهره می‌برند، مشکلی ایجاد شود کل این تراشه از کار خواهد افتاد. به علاوه طرح‌های فاش شده نشان می‌دهند که کاور محافظ پردازنده مرکزی، پره‌های خنک کننده با ضخامت تنها یک میلی‌متر دارند و پردازنده‌ی A9 جدید ۱۵ درصد نسبت به پردازنده‌ی A8 فضای کمتری را اشغال می‌کند.

به علاوه نکته‌ی مهم موجود در این مدارک، عرضه‌ی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس در سه نسخه‌ی ۱۶، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی است و به نظر می‌رسد اپل افزایش حافظه نسخه‌ی پایه را به سال بعد موکول کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات