بنچمارک Geekbench از نمونه اولیه آیفون 6S منتشر شد؛ 2 گیگابایت رم و پردازنده سه هسته‌ای

بنچمارک Geekbench از نمونه اولیه آیفون 6S منتشر شد؛ 2 گیگابایت رم و پردازنده سه هسته‌ای

اخیرا بنچمارکِ Geekbench از نمونه‌ی اولیه گوشی آیفون 6s منتشر شده که بر اساس آن برخی مشخصات سخت افزاری این گوشی هوشمند مشخص شده است. با زومیت همراه باشید.

نتایج بنچمارک نمونه‌ی اولیه‌ گوشی آیفون 6S حاکی از وجود پردازنده‌ی سه هسته‌ای A9 است. امتیاز بنچمارک این تراشه در حالت تک هسته‌ای ۱۸۱۱ و در حالت دو هسته‌ای ۴۵۷۷ است که در مقایسه با برخی دستگاه‌های هوشمند اندرویدی مانند وان ام ۹ اچ‌تی‌سی بسیار بالاتر است؛ امتیاز بنچمارک پرچمدار اچ‌تی‌سی در حالت تک هسته‌ای ۱۲۳۲ و امتیاز دو هسته‌ای آن ۳۵۸۷ بود.

امتیاز بنچمارک تک هسته‌ای پردازنده‌ی آیفون 6S حتی بالاتر از گلکسی اس ۶ اج سامسونگ است؛ این گوشی اندرویدی امتیاز ۱۴۹۲ را کسب کرده است، اما امتیاز دو هسته‌ای پردازنده‌ی آیفون 6S پایین‌تر از امتیاز کسب شده توسط گلکسی اس ۶ اج در حالت دو هسته‌ای است. پرچمدار کره‌ای‌ها در حالت دو هسته‌ای امتیاز ۵۰۷۷ را کسب کرده بود. البته توجه داشته باشید که عوامل بسیاری در مقایسه‌ی نتایج بنچمارک‌ پردازنده‌ی گوشی‌های هوشمند دخیل هستند.

بنچمارک مذکور، رم ۲ گیگابایتی را برای گوشی جدید اپل نوید می‌دهد. این میزان حافظه‌ی رم کمی برخلاف تصورات است زیرا پیش از این نتایج بنچمارک دیگری مربوط به این گوشی فاش شده بود که نشان می‌داد آیفون‌های اپل در سال ۲۰۱۵ نیز همچنان از رم یک گیگابایتی بهره خواهند برد. در هر صورت آخرین نتایج بنچمارک، رم ۲ گیگا بایتی و پردازنده‌ی سه هسته‌ای با فرکانس ۱.۵ گیگا هرتزی را برای گوشی آیفون 6S  نشان می‌دهد. انتظار می‌رود اپل ۱۸ شهریور ماه از آیفون‌های جدید رونمایی کند.

Alleged Apple iPhone 6s prototype is benchmarked

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده