سامسونگ در حال ساخت نمایشگر موبایل با رزولوشن 11K است

سامسونگ در حال ساخت نمایشگر موبایل با رزولوشن 11K است

در حالی که بسیاری از کارشناسان معتقدند گوشی‌های موبایل به نمایشگرهایی با رزولوشن و تراکم پیکسلی خیلی زیاد نیاز ندارند، کمپانی سامسونگ اعلام کرده در حال ساخت نمایشگر موبایل با رزولوشن 11K است. با زومیت همراه باشید.

 

طبق اعلام مسئولان این شرکت، سامسونگ با همکاری دولت کره‌جنوبی به شکل کاملاً جدی در حال ساخت نمایشگر موبایل با رزولوشن 11K و تراکم 2250 پیکسل بر اینچ است. دولت کره در این پروژه‌ی 5 ساله 26.5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده و 13 شرکت داخلی و خارجی در این برنامه که ا ز روز اول ژوئن آغاز شده درگیر هستند. نام این پروژه در حال حاضر EnDK است و نسخه‌ی عمومی اولیه آن قرار است در المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ 2018 رونمایی شود.

تراکم 2250 پیکسل بر اینچ یعنی 4 برابر رزولوشن QHD فعلی که تراکم آن 576 پیکسل بر اینچ است. حتماً این سؤال برای شما پیش می‌آید که آیا واقعاً ما به چنین رزولوشنی نیاز داریم؟ یا اینکه این مقدار رزولوشن با چه هدفی روی نمایشگر گوشی‌های موبایل پیاده می‌شود؟ هدف سامسونگ از این پروژه پیداه‌سازی افکت‌های سه‌بعدی است. هنوز جزئیات این طرح فاش نشده، ولی وب‌سایت ETNews کره اعلام کرده چنین نمایشگرهایی با رزولوشن خارق‌العاده می‌توانند از طریق لنزهای خطای دید، افکت‌های سه‌بعدی را نمایش دهند. به نظر می‌رسد اگر بتوانیم پیکسل‌های کافی را به چشمان افراد برسانیم، هر چیزی از منظر آنها واقعی جلوه می‌کند!

ظاهراً نمایشگرهایی با رزولوشن 11K تا اوایل سال 2019 میلادی روی گوشی‌های ما تعبیه خواهند شد و به گفته‌ی چو های‌یونگ مدیر اجرایی Samsung Display این نمایشگرها در صورت فراهم شدن مواد و قطعات مورد نیاز، یک گام دیگر صنعت نمایشگر کره‌ را به جلو می‌برند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده