تماشا کنید: اجرای ویندوز 7 روی زن فون 2 ایسوس

تماشا کنید: اجرای ویندوز 7 روی زن فون 2 ایسوس

ایسوس گوشی هوشمند زن فون 2 را با بهره‌گیری از پردازنده‌ی اینتل روانه‌ی بازار کرد. حال یکی از اعضای XDA موفق شده با هک این گوشی هوشمند، سیستم عامل ویندوز را به جای اندروید در آن به کار گیرد.

ایسوس آخرین گوشی هوشمند پرچمدار خود را با نام زن فون 2 و قیمت ۱۹۹ دلار روانه‌ی بازار کرد. یکی از ویژگی‌های این گوشی هوشمند بهره‌گیری از پردازنده‌ی اینتل است که با در نظر گرفتن سایر مشخصات فنی این گوشی و همچنین قیمت تعیین شده برای آن، می‌توان زن فون 2 را گزینه‌ای مناسبی خواند. یکی از کاربران XDA موفق شده تا با ایجاد تغییراتی در زن فون، سیستم عامل ویندوز مایکروسافت را روی آن اجرا کند.

توسعه دهنده‌‌ی XDA، زن فون 2 را برای اجرای ویندوز 7 بهینه سازی کرده است، اما می‌توان سایر نسخه‌های ویندوز از جمله 8، 8.1 و حتی ویندوز 10 را نیز روی این گوشی اجرا کرد. براساس اطلاعات ارائه شده این گوشی هوشمند قادر است ویندوز 7 را بدون مشکل و تقریبا با سرعت نزدیک به اجرای آن در یک پی‌سی در اختیار کاربر قرار دهد. همانطور که حدس می‌زنید، اصلی‌ترین دلیل برای اجرای این سیستم‌عامل روی زن فون 2، بهره‌گیری از پردازنده‌ی اینتل است، چراکه سیستم عامل ویندوز بصورت مجازی می‌تواند روی تمام پردازنده‌های اینتل اجرا شود. زن فون 2 نیز از نمونه‌ای از پردازنده‌ی اتم اینتل بهره می‌برد.

برای انجام این کار بصورت خلاصه باید بوت‌لودر گوشی آنلاک شده و کرنل فلش شود. پس از پارتیشن بندی کارت حافظه SD، شماری از دستورات در ترمینال وارد می‌شود تا ویندوز از طریق ماشین مجازی روی زن فون 2 نصب شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده