گلکسی نوت 5 اج در آزمایش وب‌سایت HTML5Test رویت شد

گلکسی نوت 5 اج در آزمایش وب‌سایت HTML5Test رویت شد

اگرچه انتظار نمی‌رود گلکسی نوت ۵ اج به این زودی رونمایی شود، اما اطلاعاتی در خصوص این گوشی، از جمله نام پروژه آن، Project Noble، منتشر شده است. حال شرکت سامسونگ در حال تست HTML5 روی گلکسی نوت ۵ اج است.

گوشی گلکسی نوت ۵ اج دارای پردازنده اکسینوس 7422 خواهد بود؛ البته به نظر می‌رسد سامسونگ قصد ندارد این گوشی را سال جاری رونمایی کند، اما تا پیش از معرفی آن، چندین تست را روی آن انجام خواهد داد.

سامسونگ آزمون HTML5test را روی گوشی گلکسی نوت ۵ اج انجام می‌دهد؛ این آزمون مشخص می‌کند که آیا گوشی هوشمند و مرورگر آن توانایی پشتیبانی از HTML5 را دارد یا خیر. اهداف اصلی HTML5 بهبود این زبان نشانه‌گذاری به صورتی است که از جدیدترین فناوری‌های چند رسانه‌ای پشتیبانی کند؛ در حالی که هم به راحتی توسط انسان‌ها قابل خواندن باشد و هم به طور مداوم توسط رایانه‌ها و دستگاه‌ها (مرورگرهای وب، تجزیه کننده‌ها و غیره) مورد استفاده قرار گیرد. این نسخه از HTML کاملا با نسخه‌های پیشین خود سازگاری داشته و در اصل مجموعه‌ای از فناوری‌ها و نشانه‌گذاری‌های جدید را به این زبان اضافه می‌کند.

تستی که سامسونگ انجام می‌دهد روی مرورگر ۳.۲ از سامسونگ ZenZero است. ZenZero اسم رمزی است که برای گوشی گلکسی نوت ۵ اج تعیین شده است. به نظر می‌رسد نسل پنجم فبلت گلکسی نوت سامسونگ دارای صفحه نمایش خمیده ۵.۴ اینچی یا ۵.۵ اینچی با رزولوشن Super AMOLED خواهد بود.

در نتیجه‌ی این آزمون، مرورگر امتیاز ۵۲۰ را کسب کرد که نسبتا امتیاز بالایی است. برای درک بهتر این موضوع، می‌توان این امتیاز را با امتیاز گوشی‌های دیگر مقایسه کرد. به عنوان مثال، گوشی نکسوس ۵ با مرورگر کروم نسخه ۴۲ و به همراه اندورید ۵.۱.۱، امتیاز ۵۱۵ را کسب کرد. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده