تصاویری از هنرنمایی سه عکاس حرفه‌ای با دوربین اکسپریا Z3

تصاویری از هنرنمایی سه عکاس حرفه‌ای با دوربین اکسپریا Z3

بدون تردید اکسپریا زد سونی مجهز به یکی از بهترین دوربین‌های حال حاضر بازار گوشی‌های هوشمند است. به تازگی سه عکاس حرفه‌ای عکس‌های ثبت شده با دوربین گوشی Z3 و Z3 کامپکت خود را برای آکادمی عکس اکسپریا ارسال کرده‌اند؛ تصاویری که مهر تایید دیگری بر کیفیت دوربین اکسپریا Z3 و Z3 کامپکت است.

اکسپریا Z3 سونی نازک‌ترین گوشی دنیا است که از استاندارد IP68 پشتیبانی می‌کند، همچنین بهترین طول عمر باتری را در بین گوشی‌های هم‌رده خود دارد. اکسپریا زد 3 یکی از روشن‌ترین نمایشگرها را نیز دارد. از سوی دیگر این گوشی هوشمند به یکی از بهترین دوربین‌های گوشی‌های هوشمند هم مجهز است؛ البته به شرطی که نحوه استفاده صحیح از آن را بلد باشید. در ادامه تصاویری را که سه عکاس حرفه‌ای با اکسپریا Z3 ثبت کرده‌اند، با هم می‌بینیم.

Greg Funnell  از لندن، Ben Thomas از ملبورن و J.N. Silva از نیویورک سه عکاس حرفه‌ای هستند که تصاویری را با اکسپریا Z3 یا اکسپریا Z3 کامپکت ثبت کرده‌اند و نتایج کار خود را برای آکادمی عکس اکسپریا که در آن روش‌های عکاسی، نکات جزئی و مسائل مربوط به عکاسی به اشتراک گذاشته می‌شود، ارسال کردند. تصاویری که در ادامه با هم می‌بینیم به خوبی نشان می‌دهند که در بسیاری از اوقات کسی که عکاسی می‌کند، نقش بسیار مهمی در خلق یک تصویر فوق‌العاده از یک منظره عادی و البته خلق تصویری ناامید کننده از یک منظره جالب دارد.

اکسپریا Z3 سونی از فناوری دوربین‌های سایبر شات سونی و هندی‌کم‌های این شرکت بهره  می‌برد. ترکیب سنسور ۱/۲.۳ اینچی و 20.7 مگاپیکسلی  بکار گرفته شده در زد 3، از خانواده‌ی Exmor RS است و ترکیب آن با پردازنده‌ی  BIONZ  و لنز ۲۵ میلی‌متری جی‌لنز، روی هم رفته حساسیت ایزو ۱۲۸۰۰ را میسر می‌کند.

Ben-Thomas-1

Ben-Thomas-2

Ben-Thomas-4

Melbourne---tilt-shift-photography-with-the-Z3-Compact

بن از Miniature’ effect برای خلق تصاویر مینیاتوری از مناظر شهر ملبورن استفاده کرده است. او معتقد است:

عکاسی با این گوشی هوشمند به سادگی امکان‌پذیر است و فرایند ثبت تصاویر خلاقانه در زد 3 سونی بسیار ساده است.

Greg که تصاویری از شب‌های لندن گرفته است، می‌گوید:

قسمت عمده‌ای از کار من در مورد عکس گرفتن از حالت‌ها و فضای محیط است و نکته مهم در این نوع عکس‌برداری، نور است. اکسپریا زد 3 در شرایطی که نور کم است، تصاویر فوق‌العاده‌ای ثبت می‌کند. این گوشی به من قابلیت ثبت عکس‌هایی را در شب داده که پیش از این فقط با دوربین DSLR میسر بود. به کمک دوربینی که در این گوشی هوشمند وجود دارد، می‌توانم از لندن در هنگام شب هم عکس‌برداری کنم، شهری که شبها نیز زنده است و سوژه‌های خوبی برای عکاسی دارد.

 

Greg-Funnell-3

 

Greg-Funnell-4

 

London---night-shots-with-the-Xperia-Z3

اما J.N. Silva عکس‌هایی از سایه‌های شهر نیویورک گرفته است. عکاسی از سایه‌های شهر سبک او است و سیلوا به همین دلیل معروف است.

New-York---contrast-shots-with-the-Xperia-Z3

J.N.-Silva-4

J.N.-Silva-1

J.N.-Silva-3

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید