نوت 4 در نتایج بنچمارک‌های اولیه هنوز مغلوب عملکرد آیفون 6 است

نوت 4 در نتایج بنچمارک‌های اولیه هنوز مغلوب عملکرد آیفون 6 است

اولین بنچمارک‌هایی که از گلکسی نوت ۴ موجود در کره منتشر شده، نشان دهنده این موضوع است که این دستگاه قدرت عملکردی بهتر از دیگر دستگاه‌های اندرویدی دارد، اما آخرین غول سامسونگ هنوز در پشت رقبای اصلی خود یعنی آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس در زمینه عملکرد عقب افتاده است.در ادامه با زومیت همراه باشید تا بیشتر درباره مقایسه قدرت عملکرد دو دستگاه نوت ۴ و آیفون ۶ صحبت کنیم.

سایت فون‌ آرنا به مقایسه امتیاز‌هایی که گلکسی نوت۴ (نسخه اکسینوس) و آیفون ۶ در بنچمارک‌های مختلف کسب کرده‌اند، پرداخته است. نتیجه مقایسه انجام شده نشان دهنده کسب امتیاز بیشتر دستگاه ساخت اپل در بسیاری از آزمایش‌ها است.

با اینکه آیفون ۶ تنها از یک پردازنده دو هسته‌ای بهره می‌برد اما در آزمایش‌های Sunspider ،Geekbench 3.2 single-core ،GFXBench T-Rex ،3D Mark Ice Storm Unlimited توانسته امتیاز بیشتری نسبت به گلکسی نوت ۴ سامسونگ بدست آورد. البته نوت ۴ در آزمایش‌های Geekbench 3.2 multi-core و 3D Mark Ice Storm Unlimited Ice Storm تقریبا توانسته به امتیاز آیفون دست یابد. همچنین نوت ۴ توانسته در دو آزمایش Browsermark و 3D Mark Physics آیفون ۶ اپل را شکست بدهد.

iphone 6-is-better

جالب است بدانید که گلکسی نوت ۴، رقیب آیفون ۶ در این آزمایش، به پردازنده ۸ هسته‌ای اکسینوس 5433 و پردازنده گرافیکی Mail T-760 که در آسیا به فروش می‌رسد، مجهز بوده است. نسخه کوالکام این دستگاه تا چند هفته دیگر در بازار‌های بین‌المللی عرضه خواهد شد و این دستگاه احتمالا عملکرد بهتری از خود در رقابت با آیفون ۶ اپل بر جای خواهد گذاشت.

در هیمن حال تست‌های بنچمارک و آزمایش‌های سرعت از دو دستگاه آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهند که هر دو مدل‌ آیفون ۶ می‌توانند عملکردی بهتر از هر دستگاه حاضر برای رقابت نشان دهند، البته که نوت ۴ در بین این دستگاه‌ها نیست.

۱. آزمایش  Sunspider results

امتیاز آیفون ۶: ۳۵۳.۴

galaxy-note-4-vs-iphone-6-plus-benchmarks-1

۲. آزمایش Geekbench 3.2 single-core

امتیاز آیفون ۶: ۱۶۳۰

galaxy-note-4-vs-iphone-6-plus-benchmarks-2

۳. آزمایش Geekbench 3.2 multi-core

امتیاز آیفون ۶: ۲۹۲۷

galaxy-note-4-vs-iphone-6-plus-benchmarks-3

۴. Browsermark

امتیاز آیفون ۶: ۱۲۳۲

Browsermark

۵. GFXBench T-Rex results

امتیاز آیفون ۶ با صفحه روشن ۲۸۷۳ و با صفحه خاموش ۲۳۸۴

GFXBench-T-Rex-results

۶. 3D Mark Ice Storm Unlimited

امتیاز‌های آیفون ۶: Ice Storm=۱۷۵۴۰ ،Graphics= ۲۲۹۵۴ ،Physics= ۹۶۰۸، ذکر این نکته نیز لازم است که در هنگام اجرای این آزمایش آیفون ۶ به iOS 8 ارتقا پیدا نکرده و ممکن است با ارتقا به iOS 8 نتیجه این آزمایش متفاوت باشد.

3D-Mark-Ice-Storm-Unlimited


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید