اپل موبایل

نمونه تصاویر دوربین آیفون 7 پلاس اپل - اختصاصی زومیت

یکشنبه, ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰

دوربین دوگانه آیفون 7 پلاس اپل یکی از بزرگ‌ترین تغییرات آیفون‌های امسال به شمار می‌رود، اما این دوربین در شرایط مختلف چگونه عمل می‌کند؟

دوربین یا بهتر است بگوییم دوربین‌های آیفون 7 پلاس یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در این گوشی را رقم زده‌اند. از زمانی که به یاد داریم دوربین‌ آیفون‌های اپل همه ساله پیشرفت چشمگیر داشته و هر سال بهتر از قبل شده‌اند و البته همواره اگر بهترین نباشند جزو بهترین‌ها بوده‌اند.

این دوربین عملکردی بسیار خوب در شرایط محیطی با نور مناسب دارد، البته آیفون ۶ اس نیز در این شرایط بسیار خوب عمل می‌کرد اما f/1.8 لنز امسال باعث شده تا تصاویر روشن‌تر شوند و البته رنج داینامیک نیز امسال همانند سال گذشته برای یک دوربین موبایل بسیار عالی است.

نمونه تصاویر آیفون 7 پلاس دوربین

اما تفاوت در محیط‌های روشن در عکس‌های ماکرو بیشتر از پیش مشخص است. پس‌زمینه در این تصاویر افکت بوکه پیدا کرده و حالا می‌توانید بیشتر از قبل محیط پس‌زمینه را از سوژه اصلی جدا کنید تا حس عمق در تصویر بیشتر از پیش القا شود.

نمونه تصاویر آیفون 7 پلاس دوربین

تغییر بزرگ امسال اضافه شدن لنز تله‌فوتو یا همان لنز دوم است که f/2.8 دارد و البته تا دو برابر زوم اپتیکال را در اختیار شما قرار می‌دهد. این دوربین در حال حاضر تنها برای زوم کردن کاربرد دارد و این کار را نیز به خوبی انجام می‌دهد. البته نیاز به زوم دو برابر ممکن است چیزی نباشد که کاربران به دنبال آن باشند. البته اپل با انتشار آپدیت جدیدی که در مرحله‌ی بتا است ویژگی جدیدی برای عکس‌های پرتره اضافه کرده است تا پس زمینه‌ی تصاویر نیز حالت بوکه‌ی بهتر و بیشتری بگیرند.

نمونه تصاویر آیفون 7 پلاس دوربین

اما بزرگ‌ترین تغییر نسبت به نسل قبل در محیط‌های تاریک خودنمایی می‌کند. f/1.8 لنز جدید علاوه بر دریافت نور بیشتر از محیط و در نتیجه روشن شدن تصاویر و مشخص شدن بیشتر جزئیات، نویز کمتری نیز دارد. البته لنز تله‌فوتو در این شرایط عملکرد مناسبی ندارد و تصاویر نویز زیادی دارند.

نمونه تصاویر آیفون 7 پلاس دوربین

در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری که با دوربین آیفون 7 پلاس ثبت کرده‌ایم را تماشا کنید:

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده