اپل آمار فروش اولیه آیفون 7 را اعلام نخواهد کرد

اپل آمار فروش اولیه آیفون 7 را اعلام نخواهد کرد

دیشب طی مراسمی که در شهر سان‌فرانسیسکو برگزار شد، اپل سرانجام از آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس رونمایی کرد. اما ظاهرا امسال قرار نیست این شرکت آمار و ارقام مربوط به فروش اولیه‌ی این محصول را اعلام کند. در ادامه‌ی مطلب با زومیت همراه باشید.

اپل تصمیم گرفته تا از اعلام اینکه در آخر هفته‌‌ی اول معرفی آیفون‌های جدید خود چه میزان این گوشی‌هوشمند را در دوره پیش‌خرید به فروش رسانده، خودداری کند. گفته شده که دلیل این کار، این است که آیفون ۷ همانند نسل‌های قبلی خود احتمالا به رکورد‌های چشم‌گیری در میزان فروش دست نخواهد یافت.

شاید دلیل یاد شده درست باشد، اما باید پذیرفت که این ماجرا به نگرانی‌های اپل در مورد کاهش میزان فروش آیفون نیز مرتبط است. اپل تا کنون هر سال نسبت به سال قبل توانسته رکورد‌های بسیار خیره‌کننده‌ای را پس از معرفی هر آیفون به ثبت برساند، ولی حالا ظاهرا این اولین بار است که شرکت یاد شده قرار نیست پس از معرفی نسل جدید آیفون‌های خود، رکورد خیره‌کننده‌ای را در زمینه‌ی فروش این محصول ثبت کند.

البته احتمال اینکه اپل یک رکورد جدید را به دست آورد نیز وجود دارد. دلیل این احتمال، عرضه‌ی سریع محصولات جدید این شرکت در کشورها و مناطق بیشتر است که باعث می‌شود فروش اولیه‌ی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس بالا باشد. اما به نظر می‌رسد گوشی‌هوشمند مورد بحث که هر سال فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کرده، برای نخستین بار نسبت به نسل‌های پیشین خود با کاهش فروش همراه باشد و به همین دلیل است که کوپرتینویی‌ها از اعلام آمار فروش اولیه آن خودداری کرده‌اند.

در ادامه‌، توییتی که در مورد این موضوع منتشر شده را با هم می‌خوانیم:

اپل می‌گوید که آمار و ارقام مربوط به فروش اولیه‌ی آیفون‌های جدید خود را بر خلاف گذشته دیگر اعلام نخواه کرد.

pic.twitter.com/kGXfPcUkKB

— CNBC Now (@CNBCnow) September 8, 2016

با توجه به آنچه در حساب رسمی توییتر CNBC اعلام شده، اپل همچنان در حال کسب درآمد همیشگی خود در سه‌ماهه‌ی پایانی سال میلادی جاری است. برنامه‌ی درآمدزایی این شرکت در بازه‌ی یاد شده نیز حاکی از کاهش احتمالی میزان فروش آیفون ۷ است، چراکه اپل انتظار دارد تا هر سال نسبت به سال گذشته، با کاهش ۱۰ درصدی در کسب درآمد مواجه شود. البته باید گفت که حتی محصول جدید اپل نیز باعث نخواهد شد تا فروش محصولات کنونی عرضه شده‌ی این شرکت کاهش یابند.
آیفون همچنان در سراسر جهان فروش قابل ملاحضه‌ای دارد، اما این دلیل باعث نمی‌شود تا همچنان شاهد فروش همیشگی این محصول باشیم. البته باید به این نکته هم توجه داشت که همزمان با کاهش آرام میزان فروش آیفون‌ها، یکی از رقبای جدی این محصول یعنی گلکسی نوت ۷ با مشکلاتی مواجه شده که نهایتا باعث جمع‌آوری این محصول شده و همین امر می‌توان دلیلی برای فروش بیشتر محصول یاد شده باشد.
نظر شما در این مورد چیست؟ آیا آیفون‌های جدید اپل می‌توانند همانند سال‌های گذشته به رکورد فروش قابل توجهی دست یابند؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده