عدم توانایی سونی، ال جی را اصلی ترین تامین کننده ماژول دوربین دوگانه برای آیفون 7 پلاس می کند

عدم توانایی سونی، ال جی را اصلی ترین تامین کننده ماژول دوربین دوگانه برای آیفون 7 پلاس می کند

گزارش منتشر شده توسط موسسه‌ی Nomura نشان از این دارد که سونی در تامین ماژول دوربین دوگانه مورد استفاده در آیفون ۷ پلاس از برنامه‌های پیش‌بینی شده عقب افتاده و از این‌رو اپل ال‌جی را به عنوان تامین کننده‌ی اصلی ماژول دوربین دوگانه برگزیده است. با زومیت همراه باشید.

کریس چانگ از موسسه‌ی Nomura Securities در گزارش جدید خود به بررسی وضعیت تامین قطعات مورد نیاز در نسل بعدی گوشی‌های آیفون اپل پرداخته است. براساس اطلاعات پیشین، احتمالا اپل نسل بعدی گوشی ۵.۵ اینچی خود را در برخی نسخه‌ها با دوربینی مجهز به لنز دوگانه راهی بازار کند. احتمالا نام این نسخه از آیفون ۷ پلاس به آیفون پرو تغییر خواهد یافت. حال کریس چانگ به این موضوع اشاره کرده که سونی از تامین نیاز اپل برای ماژول دوربین دوگانه عقب مانده و از این‌رو کاپرتینویی‌ها برای جبران شرایط موجود به سراغ ال‌جی رفته‌اند. وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

ما بر این عقیده‌ایم که احتمالا سونی قادر نیست تا تمام نیاز اپل به دوربین‌ با لنز دوگانه را تحت پوشش قرار دهد که این موضوع برگرفته از دو دلیل است: یکی اینکه بهره‌وری تولید این ماژول بسیار پایین است و دوم اینکه یکی از مراکزی که سونی در آن به تولید لنز و ماژول دوربین می‌پرداخت، در اثر زلزله در کوماموتو آسیب دیده است.

به اعتقاد چانگ، اپل به جای اتکا به سونی، ال‌جی را به عنوان تامین کننده‌ی اصلی دوربین مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند خود انتخاب خواهد کرد. البته این موضوع فقط در مورد ماژول‌های دوربین با لنز دوگانه صادق است.

موسسه‌ی Namura در کنار موسسه‌ی تحلیلی Citi براین عقیده‌اند که تمام نسخه‌های آیفون مجهز به نمایشگر ۵.۵ اینچی به دوربین با لنز دوگانه مجهز خواهند شد و اینطور نیست که این گوشی‌هوشمند در دو نسخه راهی بازار شود. پیش‌بینی این دو کمپانی برخلاف گمانه‌ زنی‌های مینگ چی کو، تحلیل گر موسسه‌ی KGI است. وی پیش از این در اظهار نظری که ابتدای ماه جاری میلادی انجام داده بود، اعلام کرد که آیفون ۷ پلاس یا آیفون پرو در دو نسخه راهی بازار خواهد شد که یکی به ماژول دوربین با لنز دوگانه و دیگری به ماژول دوربین معمولی مجهز می‌شود.

از دیگر گمانه‌های Nomura Securities می‌توان به اضافه شدن لرزش گیر اپتیکال به هر دو نسخه‌ی ۴.۷ و ۵.۵ اینچی آیفون اشاره کرد. اپل در دو سال اخیر این ویژگی را فقط در نسخه‌ی بزرگ‌تر آیفون یعنی آیفون ۶ پلاس و آیفون ۶ اس پلاس در اختیار کاربرانش قرار داده بود.

پس از آنکه اپل کمپانی LinX را از آن خود کرد، شایعات در مورد استفاده از فناوری این کمپانی که همان دوربین با لنز دوگانه است، قوت گرفت، حال آنکه به نظر می‌رسد در آیفون ۷ پلاس شاهد تحقق این موضوع خواهیم بود. انتظار می‌رود کیفیت تصاویر ثبت شده با استفاده از این ماژول دوربین بسیار بالا باشد. همچنین از نظر مقیاس نیز سایز ماژول دوربین مجهز به لنز دوگانه در مقایسه با ماژول‌های معمولی کوچک‌تر است، از این‌رو پیش‌بینی می‌شود در آیفون ۷ پلاس شاهد بیرون‌زدگی در دوربین نباشیم.

ماژول دوربین LinX قابلیت‌های دیگری نیز دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به 3D Depth Mapping، بهبود شناسایی رنگ‌ها، کاهش نویز، رزولوشن بالاتر، هزینه‌ی کمتر، تاخیر پایین شاتر و طراحی فشرده و کوچک اشاره کرد.

اپل اخیرا پتنتی را برای ماژول‌های دوربین دوگانه ثبت کرده که یکی شامل لنز استاندارد عریض و دیگری یک لنز تله فوتو است که قابلیت زوم را در زمان ثبت تصاویر و ویدیو در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا دوربین با لنز دوگانه می‌تواند برای کاربران جذاب باشد؟

منبع macrumors
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده