گلکسی نوت 6 با حسگر عنبیه چشم و گواهی IP68 همراه خواهد شد

گلکسی نوت 6 با حسگر عنبیه چشم و گواهی IP68 همراه خواهد شد

با نزدیک شدن به تابستان، شایعات در مورد گلکسی نوت 6 نیز بیش از پیش افزایش پیدا می‌کند. آخرین شنیده‌ها در مورد گلکسی نوت ۶ نشان از این دارد که این گوشی هوشمند با گواهی IP68 و سنسور عنبیه چشم روانه‌ی بازار خواهد شد. با زومیت همراه باشید.

پس از عرضه‌ی گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج حال شایعات در مورد گلکسی نوت ۶ سامسونگ که قرار است تابستان سال جاری روانه‌ی بازار شود، به گوش می‌رسد. شنیده‌ها در مورد گلکسی نوت ۶ نشان از این دارند که این گوشی هوشمند همراه با گواهی IP68 روانه‌ی بازار خواهد شد. سامسونگ گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج را نیز با این ویژگی روانه‌ی بازار کرد. همچنین باید به وجود سنسور عنبیه چشم اشاره کرد که احتمالا در گلکسی نوت ۶ شاهد استفاده از آن در گوشی هوشمند خواهیم بود.

قابلیت مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار ویژگی کاربردی است که این روزها در اغلب گوشی‌های هوشمند شاهد استفاده از آن هستیم. سامسونگ در گلکسی اس ۷ با رعایت استاندارهای IP68 امکان مقاومت در برابر نفوذ آب تا عمق ۱.۵ متری را برای مدت یک و نیم ساعت برای گوشی هوشمندش به ارمغان آورده بود، حال آنکه با بهره‌گیری از آن در گلکسی نوت ۶ همین موضوع را شاهد خواهیم بود. با وجود این ویژگی گلکسی نوت ۶ تبدیل به اولین فبلت سامسونگ با چنین قابلیتی خواهد شد.

اطلاعات ارائه شده توسط GalaxyClub اشاره به این نکته دارد که سامسونگ حسگرهای عنبیه سنج را برای انجام فعالیت‌های تحقیقات و توسعه وارد هندوستان کرده است. اگرچه اطلاعات در این مورد بسیار محدود است، اما منابع نزدیک به این موضوع اشاره کرده‌اند که حسگرهای مورد اشاره متعلق به سامسونگ موبایل است. هر چند در این بین اشاره‌ای به گلکسی نوت ۶ نشده، اما با توجه به اینکه پرچمدار بعدی سامسونگ گلکسی نوت ۶ خواهد بود، از این‌رو این گوشی بهترین کاندید برای داشتن این ویژگی است.

از جمله‌ی مشخصات فنی که احتمالا گلکسی نوت 6 به همراه آن‌ها روانه‌ی بازار خواهد شد، باید به نمایشگر ۵.۸ اینچی، حافظه ی رم ۶ گیگابایتی اشاره کرد. یکی دیگر از احتمالات مطرح شده در مورد این گوشی، همراه شدن آن با اندروید N است.

شماری از تحلیل‌گران از عرضه‌ی زودهنگام گلکسی نوت ۶ سخن می‌گویند، هر چند در سوی مقابل شماری نیز این موضوع را تایید نمی‌کنند. باید دید که گلکسی نوت ۶ با چه ویژگی‌ها و چه زمانی رونمایی خواهد شد.

منبع sammobile
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده