چگونه در اندروید 4.4 از صفحه نمایش فیلمبرداری کنیم

چگونه در اندروید 4.4 از صفحه نمایش فیلمبرداری کنیم

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید از صفحه نمایش تلفن اندرویدیتان فیلم تهیه کنید؟ نسخه جدید اندروید به شما از طریق SDK این قابلیت را می‌دهد تا بتوانید به صورت مستقیم از آنچه در صفحه نمایش تلفن‌تان در حال رخ دادن است، فیلم تهیه کنید. با زومیت همراه باشید تا به شما نحوه انجام این کار را در اندروید کیت کت نشان دهیم.

 قبل از هر چیز شما نیاز به نصب SDK در کامپیوتر شخصیتان دارید. همچنین باید اطمینان حاصل نمایید که SDK شما به روز شده باشد. برای دانلود SDK از این لینک استفاده نمایید. حالا تلفن‌تان را به کامپیوتر متصل کنید و یک خط فرمان اجرا کنید. برای اجرای این فرمان، دستور زیر را تایپ نمایید.

adb shell screenrecord /sdcard/yourfilename.mp4

توجه داشته باشید که در مثال بالا به جای کلمه «yourfilename»  نام دلخواهتان را وارد نمایید. البته محدودیت‌های معمول نامگذاری مثل عدم استفاده از حروف نگارشی در این قسمت نیز وجود دارد. همچنین شما می‌توانید این فایل را در هر قسمتی که دوست دارید ذخیره کنید. در مثال بالا فایل در فولدر اصلی SD Card ذخیره می‌گردد. برای تغییر آن باید بعد از SD Card نام فولدر مورد نظر را تایپ کنید. مثلا برای قرار دادن ویدیو با نام Record در پوشه‌ای به نام zoomit در  حافظه، باید دستور زیر را تایپ نمایید:

adb shell screenrecord /sdcard/zoomit/Record.mp4

در نهایت برای اتمام ضبط ویدیو نیز کلید ترکیبی Ctrl+C را فشار دهید. بعد از اتمام ذخیره فایل، می‌توانید آن را در هر کجا که دوست دارید کپی نمایید. 

نکته دیگری که ممکن است برای ذخیره ویدیوها با آن مواجه شوید، تغییر در کیفیت ویدیو است. به صورت پیش فرض ویدیوها با 4Mbps ذخیره می‌شوند. برای تغییر در این کیفیت، باید دستور "bit-rate X" را به کد قبلی اضافه نمایید. (X میزان کیفیت مورد نظر شما بر حسب bps یا بیت بر ثانیه است. شما به صورت تقریبی با ضرب عدد Mbps در 100000  به واحد bps می‌رسید)

مثلا در مثال زیر، ما می‌خواهیم ویدیوی با نام Record و کیفیت 8Mbps یا همان 8000000bps را در پوشه اصلی SD Card ذخیره کنیم:

adb shell screenrecord --bit-rate 8000000 /sdcard/yourfilename.mp4

اما از آنجایی که APIهای مربوط به این قابلیت اندروید 4.4 در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است، انتظار می‌رود به زودی اپلیکیشن‌های جدیدی برای تهیه آسان ویدیو از صفحه اندروید، منتشر شوند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده