دسترسی به مدیریت فایل پنهان در اندروید 6 مارشمالو

دسترسی به مدیریت فایل پنهان در اندروید 6 مارشمالو

 نسخه‌ی ششم اندروید تحت عنوان مارشمالو، شامل ویژگی‌های جدیدی است که بیشتر آن‌ها را در مقاله‌های مختلف به شما معرفی کرده‌ایم. شرکت گوگل با معرفی قابلیت‌های جدید و کاربردی، در فکر به بلوغ رساندن سیستم عامل خود است. همراه زومیت باشید تا یکی از قابلیت‌های مخفی و مهم مارشمالو را معرفی کنیم.

مقاله مرتبط:

  • بررسی ویدیویی اندروید ۶ مارشمالو
  • تاریخچه‌ کامل سیستم‌ عامل اندروید [بروز شد: اندروید ۶ مارشمالو]

شرکت گوگل ویژگی‌های تازه‌ی ارزشمندی را به اندروید ۶ ملقب به مارشمالو اضافه کرده است که ما هم در زومیت به بیشتر آن‌ها اشاره کرده‌ایم و روز گذشته نیز بررسی کاملی از این سیستم عامل را منتشر کردیم. آخرین نسخه‌ی منتشر شده‌ی اندروید، شامل ویژگی‌هایی همچون، کنترل کامل بر روی تنظیمات بخش دسترسی نرم‌افزارها (app permissions)، پشتیبانی از اسکنرهای اثر انگشت بومی، پشتیبانی از درگاه USB نوع C، بهبودهایی در زمینه‌ی مدیریت مصرف انرژی و جستجوی بهبود یافته به وسیله‌ی ویژگی Google Now on Tap افزوده شده به آن، می‌شود.

اما در کنار هر یک از ویژگی‌های چشم‌گیر و ارزشمند اندروید مارشمالو، گزینه‌های کوچک اما مهمی هم وجود دارند که احتمالا تابه‌حال به آن‌ها هیچ اشاره‌ای نشده است. یکی از این موارد به ظاهر کم اهمیت و جدید، مرورگر فایل داخلی است. بله درست است، اندروید ۶ مارشمالو دارای فایل منیجر داخلی است و حتی به احتمال بسیار بالا، در صورتی که اخیرا دستگاه اندرویدی خود را بروز رسانی کرده باشید، روحتان هم از وجود آن بی‌خبر است! زیرا این ابزار مفید، به صورت یک نرم‌افزار داخلی عادی منتشر نشده است. اگر به دنبال دسترسی به این ابزار مهم هستید، مراحل ذکر شده در ادامه‌ی مقاله را دنبال کنید.

۱. بخش تنظیمات (Settings) گوشی‌هوشمند اندرویدی خود را باز کنید.

Andriod 6 File Manager 1

 

۲. به قسمت Storage and USB مراجعه کنید.

Andriod 6 File Manager 2

 

۳. صفحه‌ی جاری را به سمت پایین مرور کرده و Explore را لمس کنید.

Andriod 6 File Manager 3

 

۴. مدیریت فایل اندروید مارشمالو در اختیار شماست!

Andriod 6 File Manager 4

اگر مدیریت فایل اندروید ۶ را مشاهده کنید، قطعا به ابتدایی بودن و ضعف‌های آن پی خواهید بود. ابزار یاد شده، نسبت به بیشتر نرم‌افزارهای مدیریت فایل جانبی، احساس خام بودن و زمختی در طراحی را به کاربر القاء می‌کند. متاسفانه مدیریت فایل اندروید مارشمالو قادر به تغییر نام فایل، ایجاد پوشه‌ی جدید و موارد معمول دیگر نیست. اما خوشبختانه قادر به انجام برخی از کارهای اساسی هست! با این ابزار می‌توان اقدام به کپی فایل، مرتب‌سازی فایل‌ها براساس دسته‌بندی خاص و به اشتراک‌گذاری فایل‌ها با سایر نرم‌افزارها کرد. همچنین قابلیت جستجو هم در زمانی که به دنبال فایل به خصوصی هستید، صرفا در صورتی که نام آن را بدانید در اختیار شما قرار دارد.

نظر خود را در مورد مدیریت فایل اندروید مارشمالو و تجربه‌ی استفاده از آن را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید