ده مقصد برتر گردشگری در سال 2014 کدامند؟

ده مقصد برتر گردشگری در سال 2014 کدامند؟

هر ساله میلیون‌ها توریست از شهرهای مختلف و معروف جهان از جمله لاس وگاس، نیویورک، لندن، پاریس، بارسلونا، استانبول، مونیخ، رم و میلان دیدن می‌کنند. اغلب عاشقان سیر و سفر در اطراف جهان برج ایفل در شهر پاریس را می‌شناسند؛ از کاخ عثمانی در استانبول دیدن کرده‌ ؛از فروشگاه‌های بی‌نظیر میلان خرید نموده و کاخ باکینگهام در لندن را از نزدیک مشاهده کرده‌اند. اما شهرهای دیدنی و زیبای زیادی در سراسر جهان همچنان گمنام مانده و در جذب توریست چندان موفق نبوده‌اند. اگر خواهان سفری به یادماندنی و تعطیلاتی خوش هستید که شامل بازدید از شهرهای کمتر شناخته شده نیز می‌شود، در ادامه این مطلب همراه زومیت باشید؛ چرا که قصد داریم تعدادی از آنها را به حضورتان معرفی کنیم. 

دوربان، آفریقای جنوبی

این شهر بزرگ‌ترین مرکز تجمع هندیان در خارج از شبه قاره هند بوده؛ همچنین آمیزه‌ای از فرهنگ‌های اروپایی و آفریقایی در آن به وفور مشاهده می‌شود. سواحل زیبای ماسه‌ای، همراه با تعداد زیادی مسجد و معبد در کنار هم، تعدادی موزه و باغ‌های گیاه شناسی، دوربان را به مقصد گردشگری ایده‌آلی در قاره آفریقا تبدیل نموده است.

Durban
بوردو، فرانسه

همیشه می‌توان از این شهر دیدن کرد. این شهر جزء گردشگاه‌های فصلی محسوب نشده و و در تمام طول سال، آمادگی پذیرایی از گردشگران را دارد. تعدادی موزه و گالری دیدنی از جمله جاذبه‌های آن به شمار می‌روند. ولی فراتر از آنها این خود شهر است که در جذب توریست موفق عمل می‌کند.

Bordeaux
گرانادا، نیکاراگوئه

این شهر تاریخی که در نزدیکی دریاچه نیکاراگوا قرار گرفته، در 1524 توسط فرانسیس کوردوبا هرناندز بنیان نهاده شد. این شهر قدیمی‌ترین شهر آمریکای مرکزی به شمار می‌رود. گرانادا به دلیل امنیت بالا و سابقه تاریخی درخشان، احتمالاً به یکی از شهرهای توریستی معروف تبدیل خواهد شد.

Granada
گی‌دنسک(Gdansk) ، لهستان

این شهر که در سواحل بالتیک واقع شده، تنوع گسترده‌ای از دیدنی‌های جالب برای توریست‌ها را مهیا نموده است؛ از کافه‌های با تزئینات و ظاهر عجیب گرفته تا فروشگاه‌ها و موزه‌های دیدنی و البته در کنار تمام اینها می‌بایست جاذبه و افسون طبیعی آن را نیز در نظر گرفت.

Gdansk

عشق آباد، ترکمنستان

بی شک این شهر برای آندسته از گردشگران عاشق هیجان و تفریحاتی مثل گلایدر یا موج سواری جذابیت چندانی نخواهد داشت؛ ولی برای آن گروه که دوست دارند کمی به خود استراحت داده و پا از محدوده امن خود بیرون گذاشته و با افکار مردمانی از ملیت‌های دیگر آشنا شوند، بهشتی جادویی خواهد بود.

Ashgabat
بروکسل، بلژیک

این شهر قطعاً در زمینه جذب توریست و گردشگری آینده روشنی خواهد داشت؛ چرا که افسون این شهر کوچک به همراه دیدنی‌هایی همچون کافه، رستوارن، موزه، مراکز خرید قابل توجه، غذاهای لذیذ و شب‌های پرشور و حرارت به همراه جشن‌ها و فستیوال‌های دیدنی، شانس موفقیت آن را به مراتب بالاتر برده است. در کنار اینها فعالیت‌های تفریحی همچون غواصی را نیز اضافه کنید.

Brussels
نارا، ژاپن

این شهر، پایتخت قدیمی امپراتوری ژاپن بوده و از این رو از نظر مظاهر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی و پر بار است. تعداد زیادی معابد بودایی، زیارتگاه و باغ‌های دیدنی در آن مشاهده می‌شود. نارا در زبان ژاپنی به معنای مسطح است و این شهر هم در نقطه‌ای هموار در حوزه رودخانه نارا قرار گرفته است. بخشی از بناهای تاریخی این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.

Nara
آدلاید، استرالیا

از آنجایی که آدلاید شهری است همراه با تلفیق فرهنگ و باورهای گوناگون، جذابیت آن چند برابر شده است. از جمله اثراتی که این چند فرهنگی در این شهر برجای گذاشته می‌توان به کافه‌های فرهنگی و مناظر آوانگارد(هنر پیشرو) اشاره کرد. در کنار اینها، فستیوال‌ها و جشنواره‌های گوناگونی که در این شهر برگزار می‌شود نیز بر جاذبه آن افزوده‌اند. از جمله این فستیوال‌ها می‌توان به فستیوال آدلاید و جشنواره هنر اشاره کرد. این شهر هم گزینه مناسبی برای اضافه شدن به فهرست شماست.

Adelaide
والپریزو(Valparaiso) ، شیلی

والپریزو شهری بندری و معروف با خانه‌های رنگی است. گردشگران می‌توانند از بوتیک‌های هتل، گالری‌های هنری و رستوارن‌های دیدنی در کنار بناهای تاریخی این شهر نهایت استفاده را ببرند.

Valparaiso
داکار، سنگال

داکار شهری دوست داشتنی و چند فرهنگی است. در این شهر می‌توان مساجد، معابد و کلیساها را که در کنار هم در خیابان به صف شده‌اند مشاهده کرد؛ یعنی همزیستی مسالمت آمیز ادیان گوناگون در کنار هم به خوبی در این نقطه کرد یافته است. این روزها این شهر پذیرای گردشگران فراوانی از سراسر کره زمین می‌باشد.

 Dakar

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده