ویندوز 8 نیز نتوانست بازار PC را از رکود خارج کند

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت تمام تلاش خود را کرد تا با ارائه‌ی ویندوز 8، خون تازه‌ای وارد شریان‌های بازار پی‌سی‌ها کند، اما بنا به دلایلی، سیاست‌های ردموندی‌ها موفقیت لازم را کسب نکرد. اگر می‌خواهید یکی از عمده‌ترین دلایل عدم موفقیت ویندوز 8 را دریابید، گفته‌های جای‌چو، یکی از تحلیل‌گران IDC را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

چو در این مورد می‌گوید:

این مساله یکی از مهم‌ترین مشکلات مایکروسافت است، چراکه مایکروسافت با ارائه‌ی ویندوز 8، درصدد ایجاد نیاز جدید برای کاربران جهت تعویض سیستم‌های خود و خرید پی‌سی‌های جدیدی بود که دارای صفحات نمایش لمسی باشند. مایکروسافت این اقدام خود را برای توقف سرعت پیشرفت پلتفرم‌های موبایل اندروید و iOS انجام داد، اما همانطور که تحلیل‌گر IDC نیز به آن اشاره کرده، این مهم محقق نشده است.

IDC اعلام کرده است که بازار پی‌سی‌ در سال جاری میلادی با وجود عرضه‌ی ویندوز 8، نسبت به سال گذشته در حدود 20 درصد کوچک‌تر شده است. براساس این گزارش، آمار سال جاری یکی از بدترین آمار‌های ثبت شده برای بازار پی‌سی‌ خواهد بود، همچنین براساس پیش‌بینی IDC رکود جاری در بازار پی‌سی‌ در چهار سال آینده نیز ادامه خواهد یافت. در نقطه‌ی مقابل، IDC انتظار دارد تا فروش تبلت‌های ویندوزی روند صعودی را به خود ببیند، از نظر کارشناسان این بنگاه تحلیلی، افزایش فروش تبلت‌های ویندوزی با کاهش فروش پی‌سی‌های ویندوزی رابطه‌ی مستقیم دارد.

لورن‌لاورید، یکی از تحلیل‌گران IDC در این مورد می‌گوید:

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود