OCZ اعلام ورشکستگی کرد؛ شاید توشیبا مالک جدید دارایی‌های OCZ باشد

OCZ اعلام ورشکستگی کرد؛ شاید توشیبا مالک جدید دارایی‌های OCZ باشد

کمپانی OCZ که با مشکلات مالی دست به گریبان بود، با توقیف حساب‌های بانکی به فکر مذاکره برای فروش کل دارایی‌ها و فناوری‌هایی است که در دست دارد.OCZ بالاخره اعلام کرد که به آخر خط رسیده است. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات این خبر را بررسی کنیم.

کمپانی سازنده‌ی حافظه‌های SSD در پایان روز کاری چهارشنبه در نیویورک اعلام ورشکستگی کرد، سهام این کمپانی نیز صبح همان روز به حالت تعلیق در آمد. OCZ اعلام کرد که توشیبا پیشنهادی را مبنی بر تصاحب دارایی‌های این کمپانی ارائه داده است، توشیبا پیشنهاد داده تا تمامی دارایی‌ها شرکت را بنابر شرایطی تحت تملک خود درآورد که حفظ تمامی کارمندان نیز از مهم‌ترین این شرط‌ها است.

سال گذشته، رالف‌اشمیت، مدیرعامل وقت OCZ در طول کنفرانسی اعلام کرد که کمپانی مطبوعش سهامداران را مایوس کرده است. وی همچنین گفت:

ما برای کسب سود برای سهامداران در حال سعی و تلاش هستیم، اما نتوانستتیم به اهداف خود در این راستا دست یابیم. ما اعتبار خود را از دست داده‌ایم، اما با اجرای برنامه‌های طولانی مدت و استوار، این اعتبار را باز خواهیم یافت.

OCZ در طول پنج سال اخیر گزارشی را در مورد سود حاصل منتشر نکرد و در این مدت نیز با چالش‌ها و مشکلات بی‌شماری روبرو شده بود. این کمپانی قادر به حفاظت از تراشه‌های NAND خود نبوده که یکی از مهم‌ترین ساختار‌ها در ساخت حافظه‌های SSD‌ است. همچنین مدیرعامل این شرکت نیز سیاست‌هایی را در پیش‌گرفته بود که با منافع و سیاست‌های شرکت در تضاد بود. براساس شنیده‌ها رایان پترسون به‌دلیل عدم حضور در هیئت مدیره‌ی سیگیت پس از تصاحب OCZ، این قرارداد را برهم زده است. سپس وی با مهاجرت به پاناما تمامی ارتباط خود با کمپانی را قطع کرده و از‌این‌رو کمپانی با مشکلاتی روبرو شده است که عدم انتشار گزارش‌های مالی نیز به این علت بوده است.

OCZ گزارش داده است که ضرری 125.8 میلیون دلاری را در سال مالی اخیر به‌جا گذاشته است. درآمد این کمپانی در سال‌مالی مورد اشاره 334 میلیون دلار بوده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده