لنوو بدنبال تصاحب HTC است

لنوو بدنبال تصاحب HTC است

همه می‌دانند که این‌روزها HTC حال و روز خوشی ندارد؛ هرچند این شرکت‌ موفقیت‌هایی را با محصول جدید خود HTC One کسب کرده، اما با این حال، گزارش مالی منتشر شده توسط این شرکت، خبر از اولین ضرر خالص  پس از ورود به بورس (در سال  2002) را داد. حال ابرکمپانی چینی لنوو برای تصاحب HTC خیز برداشته است.

اما برخلاف نظر تحلیل گران بازار، چر ونگ، یکی از مدیران ارشد HTC، چندان هم نا‌امید نیست. وی با تحسین اقدامات انجام شده توسط مدیرعامل این شرکت، پیتر چو، موفقیت‌ها و وضعیت شرکت را خلاصه در عملکرد مالی شرکت در بازار بورس نمی‌داند. از نظر وی حرکت بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین شده‌، بسیار مهم‌تر از سایر مسائل است.

وی شایعات مطرح شده در مورد مذاکرات برای واگذاری سهام را تکذیب کرد، اما اظهارات وی باعث حذف شایعات و گمانه‌زنی‌ها نخواهد شد. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط روزنامه‌ی کره‌ای eToday، شرکت اچ تی سی نه‌تنها در پی فروش سهام خود است، بلکه از مرداد ماه سال جاری در حال انجام مذاکراتی با لنوو بوده.

بر اساس اخبار منتشر شده توسط منابع آگاه، لنوو علاقمند به ادامه‌ی مذاکرات و حصول توافقات در این راستا است. در صورتی که نتیجه‌ی این گفتگوها منتهی به توافقاتی گردد، خبر آن در نیمه‌ی نخست سال آتی میلادی برای عموم اعلام خواهد شد.

آیا امکان حصول چنین توافقی ممکن است؟

هرچند بنا به دلایلی انجام چنین توافقی بسیار دور ذهن است، اما با در نظر گرفتن کلیه مسائل، نمی‌توان به‌طور قطع در مورد انجام یا عدم انجام آن اظهار نظر کرد.

لنوو به تازگی آغاز به ساخت گوشی‌های هوشمند تحت برند خود کرده است، اما این محصولات معمولا برای بازار چین در نظر گرفته شده‌اند. ین یوانگیکگ، مدیر عامل لنوو، از علاقه‌ی شرکت مطبوع خود برای عرضه‌ی گوشی‌های تولیدی این شرکت در بازارهای جهانی پرده برداشت و اعلام کرد این شرکت برای عرضه ی گوشی‌های خود برای بازار آمریکا در آینده‌ی نزدیک برنامه‌ریزی کرده است. در صورتی که لنوو درصدد عرضه‌ی گوشی‌های خود در بازار جهانی باشد، همکاری با برند معتبری همچون HTC بهترین راهکار پیش‌رو است. HTC نیز از این طریق می‌تواند حضور پررنگ‌تری در بازار بی‌بدیل چین داشته باشد.

اما این کمپانی‌ تایوانی هنوز امیدهای خود را از دست نداده است و تمام تلاش خود را در جهت موفقیت HTC One Max به کار گرفته است. حتی با در نظر گرفتن سقوط ارزش سهام این شرکت، باز هم HTC یک کمپانی با ارزش است و خرید آن هزینه‌ی بزرگی را برای لنوو دربر خواهد داشت.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا این شایعه رنگ واقعیت خواهد گرفت؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده