تغییر پس از یک قرن؛ لوگوی مجله تایم در کاور جدید به «VOTE» تغییر یافت

تغییر پس از یک قرن؛ لوگوی مجله تایم در کاور جدید به «VOTE» تغییر یافت

مجله معتبر تایم به مناسبت نزدیکی انتخابات ریاست جمهوی ایالات متحده، لوگوی سنتی خود در کاور مجله را از «TIME» به «VOTE» (به‌معنی رأی دادن) تغییر داد.

مدت ۱۰۰ سال است که در کاور مجله تایم از لوگوی سنتی استفاده می‌شود؛ لوگویی با عبارت «TIME» که بالای کاورهای مجله را احاطه می‌کند. بااین‌حال نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوی ایالات متحده به‌حدی در نوع خود بزرگ و تأثیرگذار محسوب می‌شود که مجله تایم سنت‌شکنی کرده و لوگوی خود را تغییر داده است.

کاور شماره جدید مجله تایم از حاشیه‌های قرمزرنگ برخوردار است که در شماره‌‌های قبلی نیز مشاهده می‌شد؛ اما لوگوی بالای مجله از عبارت «TIME» به «VOTE» (به‌معنی رأی دادن) تغییر یافته است تا سران مجله به‌نوعی حساس بودن شرایط کنونی ایالات متحده را نشان دهند. چنین اقدامی در نوع خود بی‌سابقه است و درواقع برای اولین ‌بار در صد سال گذشته، لوگوی مجله تایم تغییر پیدا می‌کند.

نسخه های پیشین مجله تایم

مدیران مجله‌ی تایم درباره علت چنین تغییری در آخرین شماره توضیح داده‌اند: «رویدادهای بسیار کمی رخ خواهند داد که بتوانند نسبت به انتخابات ریاست جمهوی ایالات متحده تأثیر بیشتری روی دنیا بگذارند. برای بزرگ‌داشت چنین رویدادی، تصمیمی بسیار سخت اتخاذ کردیم تا برای اولین در طول ۱۰۰ سال گذشته مجله تایم، لوگوی بالای کاور را در نسخه آمریکایی آخرین شماره از مجله تغییر بدهیم و به‌جای عبارت همیشگی «TIME» از عبارت دیگری یعنی« VOTE» استفاده کنیم. هدف از چنین اقدامی بیان اهمیت مشارکت و رآی دادن شهروندان آمریکایی در انتخابات پیش رو است.»

در کاور می‌توان مشاهده کرد که از سه رنگ سفید، آبی و قرمز استفاده شده است که سه رنگ پرچم ایالات متحده را بیان می‌کند. تصویر زنی نیز در کاور خودنمایی می‌کند که صورت خود را به دلیل شیوع بیماری کرونا پوشانده است. تصویر کاور که توسط شپرد فیری نقاشی شده، جزئیات در خور توجه فراوانی دارد که مدت‌ها ذهن مخاطبان را به خود درگیر خواهد کرد.

لوگوی شماره جدید مجله تایم

به‌گفته‌ی اعضای ارشد مجله تایم، شماره جدید بیشتر به انتخابات پیش رو می‌پردازد و حتی مقاله‌ای در مورد اینکه «چگونه با کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا، رآی بدهیم؟» پیشنهادهای ایمنی را به مخاطبان و شهروندان آمریکایی ارائه می‌دهد.

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده