معرفی سازی جدید به دنیای موسیقی توسط طراحی ایرانی

معرفی سازی جدید به دنیای موسیقی توسط طراحی ایرانی

اگر شما هم به یادگیری موسیقی علاقمند هستید، اما دچار سردرگمی بوده و نمی‌دانید باید کدام ساز را انتخاب کنید، پیشنهادی برای شما داریم. طراحی ایرانی سازی جدید ارائه کرده که شاید همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. برای آشنایی با این ساز نوظهور با ما همراه باشید.

مسابقه و جوایز طراحی "A design"، بزرگ‌ترین رقابت سالانه‌ی جهانی است که بهترین طراحان، معماران و شرکت‌های فعال در این زمینه را در سراسر جهان معرفی کرده و آنها را مورد تشویق و ستایش قرار می‌دهد. این مسابقه طیف وسیعی از دنیای طراحی را در برمی‌گیرد. طراحی مبلمان و اسباب منزل، محصولات ویژه نوزادان، کودکان و نوجوانان، طراحی جواهر، طراحی لوازم الکتریکی، طراحی فضا پیما، هواپیما و سفینه‌های فضایی، طراحی صنعتی، گرافیک و معماری از این جمله‌اند.

مسابقه طراحی و جوایز اِی دیزاین

این مسابقه شانس بزرگی در اختیار افراد قرار می‌دهد تا ایده‌های نو و خلاقانه‌ی خود را در سطحی جهانی معرفی نموده و نماینده‌ای شایسته برای کشور خود باشند. تمرکز داوران این مسابقه بیش از هر چیز بر نوآوری، خلاقیت، تکنولوژی و طراحی استوار بوده و هر ساله بهترین‌ها در این زمینه را به جهانیان معرفی می‌کنند. امسال نام یک ایرانی نیز در میان برندگان این رقابت می‌درخشد.

آیدین ارجمندی

آیدین ارجمندی طراح  ایرانی و برنده‌ی جایزه‌ی برنز طراحی آلات موسیقی در رقابت "A Design" است. او سازی جدید به نام "Cellorido" را به دنیای موسیقی معرفی نموده است.

ساز ارائه شده توسط آیدین ارجمندی

همان گونه که از نام این ساز پیداست، این طرح جدید تلفیقی است از دو ساز ویولن سل و دیجِریدوو (Didgeridoo).

ساز بومی استرالیا دیجریدو

دیجِریدوو، سازی قدیمی و میراث بومیان استرالیا

این ایده در زمانی که ارجمندی در دوره‌ی فوق لیسانس طراحی صنعتی تحصیل می‌کرد، به ذهن او خطور کرد. در جریان ارائه‌ی تز، او کوردوفون (ساز زهی) الکتریکی فغان "Faghan"را ارائه داد که بعدها در طراحی "Cellodidoo" مورد استفاده قرار گرفت.

ساز طراحی شده توسط آیدین ارجمندی

ساز طراحی شده توسط آیدین ارجمندی

ارجمندی در این باره می‌گوید:

" من نوازنده‌ی دیجریدوو و گیتار هستم و همین امر نقطه‌ی شروعی برای علاقمندی من به طراحی صنعتی و ادامه تحصیل در این زمینه تا مقطع فوق لیسانس بود."

 

سلوریدو

سلوریدو

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده