تماشا کنید: چگونه مغز تصاویر دریافتی از چشم را تحریف می‌ کند

تماشا کنید: چگونه مغز تصاویر دریافتی از چشم را تحریف می‌ کند

بسیاری از مصرف کنندگان مواد توهم‌زا از دیدن تصاویری غیر واقعی صحبت می‌کنند، چیزهایی که وجود ندارند اما با چشم دیده می‌شوند. امروزه علم به ما ثابت کرده است که به طور بالقوه مغز می‌تواند تصاویر دریافتی از شبکیه‌ی چشم را تحریف کند، و شاید نباید به چشم خودمان هم اعتماد کنیم؛ همراه زومیت باشید.

در ویدئوی زیر دستور العملی داده شده که اگر آن را به دقت اجرا کنید برای دقایقی با خطای دید و شاید حالتی شبیه به هیپنوتیزم روبرو شوید،‌ هنگامی که در پایان ویدئو چشم از تصویر بر می‌دارید تصاویری مواج را در اطراف خود خواهید دید، علت این اتفاق توهم نوری است که در نتیجه‌ی تحریک ذهن شما اتفاق افتاده است، وقتی به اطراف نگاه می‌کنید مغز هنوز در انتظار دیدن امواج نوری دریافت شده از ویدئو است. کلماتی که در ویدئو با صدای بلند گفته می‌شود تأثیری در تجربه‌ی شما ندارد و فقط سعی در متمرکز کردن حواس بر صفحه را دارد تا تحریک مغز به حداکثر برسد. برای رسیدن به بهترین نتیجه پیشنهاد می‌کنیم فیلم را با کیفیت HD و از طریق نمایشگرهای بزرگ تماشا کنید. نگران نباشید، توهم به وجود آمده موقتی است و حداکثر پس از چند دقیقه از بین خواهد رفت.

اخطار: این ویدئو را به اختیار خودتان مشاهده خواهید کرد، لطفاً اگر از صرع حساس به نور یا مشکلاتی از این قبیل رنج می‌برید آن را تماشا نکنید.

دانلود ویدئو

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده