گوگل برای بهبود ترجمه‌ی فارسی از شما کمک می‌خواهد

گوگل برای بهبود ترجمه‌ی فارسی از شما کمک می‌خواهد

گوگل در وب‌لاگ خود از کاربران فارسی زبان خواسته است تا در بهبود سرویس ترجمه‌ی Google Translate به این شرکت کمک کنند. با مشارکت دست جمعی می‌توان سطح کیفی، ترجمه متون از زبان‌های مختلف دنیا به فارسی و بالعکس را بهتر کرد.

در حال حاضر سرویس ترجمه‌ گوگل حداقل برای ترجمه به زبان فارسی، چندان خوب عمل نمی‌کند و بیشتر می‌توان از آن به عنوان یک فرهنگ لغت و برای ترجمه‌ی یک کلمه یا عبارت بهره برد. اما گوگل قصد دارد با کمک کاربران فارسی زبان، سطح کیفی ترجمه‌های انجام شده در سرویس‌های خود از جمله Google Translate را بهبود بخشد.

گوگل در بلاگ رسمی خود نوشته است که:

ترجمه Google به میلیون‌ها نفر در برقراری ارتباط و یادگیری زبان‌های جدید کمک می‌کند، اما همیشه می‌تواند از یک کمک کوچک استفاده کند. خوشبختانه، افراد چند زبانه زیادی در گوشه و کنار جهان پیشنهاد همکاری داده‌اند.ما به تازگی انجمن ترجمه جدیدی راه‌اندازی کرده‌ایم که به علاقه‌مندان زبان امکان می دهد به ما در بهبود کیفیت ۸۰ زبانی که پشتیبانی می‌کنیم و همچنین راه‌اندازی زبان‌های جدید، کمک کنند.

گوگل در انجمن جدید خود گزینه‌هایی برای کمک‌های مختلف‌، شامل تولید ترجمه‌های جدید و رتبه‌بندی ترجمه‌های موجود قرار داده است. همچنین وعده داده که گذشت زمان، راه‌های بیشتری برای مشارکت پیدا خواهد کرد تا کاربران تاثیر کمک‌ها و فعالیت‌های خود را در انجمن، بیشتر مشاهده کنند. گوگل همچنین صفحات انجمن را بومی‌سازی می‌کند تا زبان پیش‌فرض شما را پشتیبانی کند. گوگل گفته است اگر شما نظرات و ایده‌هایی در مورد بهبود و رشد انجمن این شرکت دارید، مایل به شنیدن آنها است و از شما خواسته است تا از طریق پیوند "ارسال بازخورد" در پایین صفحه Google Translate نظرات و پیشنهادهای خود را به گوش گوگل برسانید.

نیازی نیست زمان زیادی را صرف پیدا کردن مشکلات و ارائه جایگزین‌های مناسب، کنید. گوگل در این باره نوشته است:

حتی اگر شما زمان کافی برای اختصاص به انجمن ترجمه ندارید، می‌خواهیم هر گاه اشکالی در ترجمه پیدا کردید تصحیح آن را برای شما ساده‌تر کنیم. برای همین به تازگی این امکان را فراهم کردیم که ترجمه کاملاً جدیدی را مستقیما در ترجمه Google پیشنهاد دهید. هنگامی که شما ترجمه‌ای را می‌بینید که می‌خواهید آن را ویرایش کنید، روی نماد مداد شکل "بهبود این ترجمه" کلیک کنید و برای ارائه پیشنهاد خود به ما روی "مشارکت" کلیک کنید. ما قصد داریم از اصلاحات شما استفاده کنیم و در طول زمان، زبان شما را کمی بهتر یاد بگیریم. 

اگر مایل هستید به انجمن بهبود ترجمه‌ی سرویس گوگل بپیوندید به این آدرس مراجعه کنید.

شما چقدر از سرویس Google Translate استفاده می‌کنید؟ آیا تا به حال در راستای بهبود ترجمه‌های انجام شده توسط این سرویس تلاش کرده‌اید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده