با فروشگاه فیزیکی گوگل در نیویورک آشنا شوید

با فروشگاه فیزیکی گوگل در نیویورک آشنا شوید

گوگل هم بالاخره پس از اپل و مایکروسافت، فروشگاه فیزیکی خود را در نیویورک به راه انداخت.

گوگل تا کنون علاقه‌ی چندانی به داشتن فروشگاه‌های فیزیکی از خود نشان نداده است؛ که البته دلیل واضحی هم برای آن دارد: فعالیت گوگل تا به حال بیشتر بر روی نرم‌افزار متمرکز بوده است، نه سخت‌افزار. اما این روند به آهستگی در حال تغییر است. عرضه‌ی محصولات جدیدی مانند تلفن هوشمند پیکسل، دستگاه Google Home، هدست واقعیت مجازی Daydream و روتر وای فای گوگل در سال جاری، نشان می‌دهد که گوگل قصد دارد نیم نگاهی به تولید سخت‌افزار با برند «گوگل» نیز داشته باشد.

برای اکثر مصرف کنندگان، خرید اینترنتی بدون اینکه محصول واقعی را از نزدیک دیده باشند، همچنان از جذابیت کمتری برخوردار است. گوگل هم با علم به این موضوع بالاخره قصد دارد تا دسترسی به جدیدترین محصولاتش را برای مصرف کنندگان بیش از پیش راحت‌تر کند. خرده فروشی موقتی گوگل چندی پیش با نام Google Shop در نیویورک شروع به فعالیت کرده است. در حالی که استقبال از فروشگاه گوگل در سطح فروشگاه‌های اپل نیست، اما تعداد ثابتی از عابران کنجکاو را همیشه می‌توان درون فروشگاه یافت.

فروشگاه گوگل در نیویورک

البته باید به این نکته اشاره کرد که فروشگاه گوگل در واقع یک فروشگاه واقعی نیست. شما نمی‌توانید هیچ محصولی، حتی پرچمدار سخت‌افزاری این شرکت یعنی گوشی پیکسل را از این فروشگاه تهیه کنید. گوگل در این فروشگاه تنها به شما کمک می‌کند که به صورت آنلاین این تلفن را خریداری کنید یا شماره را به نزدیک‌ترین فروشگاه BestBuy ارجاع خواهد داد؛ در هر صورت، هرگز نمی‌توانید با سبدی پر از محصولات گوگل از این فروشگاه خارج شوید.

در عوض، سعی گوگل بر این است که مصرف کنندگان بتوانند از نزدیک محصولات این شرکت را تجربه کنند. در این راستا، فروشگاه خرده فروشی موقتی گوگل شگردهای جالبی برای فراهم آوردن این تجربه در آستین دارد. برای مثال می‌توان به «دیوار پیکسلی» اشاره کرد که هنگام ورود به شما خوشامدگویی می‌کند. Pixel Wall یک دیوار عظیم متشکل از بلوکه‌های رنگی و چرخان است. یکی از سخنگویان گوگل می‌گوید منظور از این دیوار، تجسم فیزیکی نمایشگرهایی است که در طول روز مرتبا به آن‌ها نگاه می‌کنیم.

google pixel wall

دیوار پیکسلی گوگل

دو قسمت از فروشگاه که مربوط به نمایش دو مورد از جدیدترین محصولات گوگل یعنی گوگل هوم و هدست دی‌ریم هستند، از بقیه‌ی قسمت‌های فروشگاه بیشتر جلب توجه می‌کنند. علیرغم اینکه لازمه‌ی تست کردن یک هدست واقعیت مجازی، پوشاندن کامل چشم‌ها است، گوگل از طراحی فیزیکی قسمت مربوط به Daydream غافل نمانده است. نمای ۱۸۰ درجه‌ای از یک جنگل غریب و زیبا، زینت بخش غرفه‌ی هدست واقعیت مجازی گوگل است.

هدست واقعیت مجازی گوگل Daydream VR

محیط نمایش گوگل هوم هم مانند قسمت قبل به شکل استادانه‌ای طراحی شده است. درون فروشگاه گوگل می‌توانید یک اتاق نشیمن و آشپزخانه پیدا کنید که از بقیه‌ی فروشگاه جدا شده و با استفاده از Google Home و دستگاه‌های وای-فای گوگل تجهیز شده‌اند. در اتاق نشیمن همچنین یک تلویزیون 4K به چشم می‌خورد که جدیدترین دانگل کروم کست گوگل با نام Chromecast Ultra به آن متصل شده است.

بازدید کنندگان می‌توانند به اتاق‌ها وارد شده و سوالاتی از گوگل هوم بپرسند (در اطراف هر اتاق گوگل ایده‌هایی برای سوال‌هایی که می‌توانید از Home بپرسید ارائه کرده است). برای مثال در اتاق نشیمن می‌توانید با فرمان صوتی از دستگاه‌های گوگل بخواهید تا برای شما ویدئو پخش کرده یا میزان روشنایی را برایتان تنظیم کنند.

اتاق نشیمن گوگل

در قسمت نمایش تلفن‌های هوشمند پیکسل، تمرکز گوگل در درجه‌ی اول بر روی تصاویر است. نمایش کیفیت تصاویر تلفن در یک فروشگاه کار آسانی نیست، اما گوگل با استفاده از «کره‌ی غول آسای تصاویر»، علاوه بر نشان دادن کیفیت بالای تصاویر ثبت شده توسط گوشی پیکسل، قابلیت‌های نرم‌افزار Google Photos را نیز به رخ می‌کشد.

در مجموع سه تلفن پیکسل در اطراف کره وجود دارند و کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند تصاویر به نمایش درآمده بر روی کره را تغییر بدهند. در همین حال، کارمندان فروشگاه گوگل نیز برای شما توضیح می‌دهند که اپلیکیشن Photos گوگل چقدر هوشمند است و با استفاده از آن می‌توانید بدون تگ کردن تصاویر، به جستجو در میان آن‌ها بپردازید.

کیفیت تصاویر گوشی پیکسل

قسمت دیگری نیز در فروشگاه وجود دارد که در آن می‌توانید با ویژگی تصویربرداری در شرایط نور کم پیکسل آشنا شوید. درست در کنار کره‌ی تصاویر، اتاق کوچکی تعبیه شده است که ورودی آن با پرده پوشانده، و رشته‌هایی از چراغ LED از سقف آن آویزان شده که جلوه‌ی بصری بسیار جالبی به آن داده است. به اتاق که وارد شوید، یکی از کارمندان گوگل همراه با یک گوشی پیکسل در دستانش آماده است تا از شما عکس بگیرد. با دیدن عکس متوجه خواهید شد که دوربین گوشی در شرایط نور کم چقدر خوب کار می‌کند.

کیفیت دوربین گوشی پیکسل در نور کم

به جز دو مورد ذکر شده، قسمت دیگری برای نمایش قابلیت‌های تلفن هوشمند جدید گوگل در فروشگاه وجود ندارد. مانند دیگر فروشگاه‌های گجت‌های هوشمند، میز بزرگی در فروشگاه وجود دارد که تعداد زیادی گوشی پیکسل برای تست کردن بر روی آن قرار گرفته‌اند. هرچند کار کردن با دستیار هوشمند گوگل در شرایط پر سر و صدای فروشگاه کار چندان آسانی نیست، اما در عوض می‌توانید به راحتی در منوها جابجا شوید، دوربین گوشی را تست کنید و به گشت و گذار در محیط اندروید و اپلیکیشن‌های پیش‌فرض این سیستم عامل بپردازید.

گوشی گوگل پیکسل

جدای از بحث ظواهر فروشگاه گوگل، واکنش حضار نسبت به آن هم جالب توجه است. بسیاری از افرادی که به خرده فروشی موقت گوگل مراجعه می‌کنند، پیش از این از افتتاح این فروشگاه مطلع بوده‌اند. تعدادی از حضار را نیز عابران پیاده‌ی کنجکاوی تشکیل می‌دهند که صرفاً در حال عبور از آن نزدیکی بوده‌اند و فروشگاه گوگل توجه آن‌ها را به خود جلب کرده است. از طرف دیگر، اکثر کسانی که به این فروشگاه سر می‌زنند قصد دارند گوشی هوشمند پیکسل را تست کنند و تعداد کمی می‌خواهند با دیگر محصولات گوگل مانند هوم و هدست دی‌دریم آشنا شوند.

نکته‌ی جالب توجه دیگر این است که اکثریت کسانی که از فروشگاه گوگل دیدن می‌کنند، صاحب آیفون هستند و افراد کمی را بین حضار می‌توان یافت که از گوشی‌های نکسوس استفاده کنند. در ادامه توجه شما را به تصاویری از فروشگاه زیبای گوگل جلب می‌کنیم.

اپلیکیشن google photos

هدست دی دریم

گوگل هوم

آشپزخانه گوگل

خانه هوشمند گوگل

فروشگاه google shop

مغازه فیزیکی گوگل

فروشگاه گوگل تا پایان سال جاری در خیابان Spring نیویورک دایر خواهد بود.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید