سورس کد آپولو ۱۱ در وب سایت گیت هاب قرار گرفت

سورس کد آپولو ۱۱ در وب سایت گیت هاب قرار گرفت

کارآموز سابق ناسا با قرار دادن سورس کد مربوط به سیستم هدایت آپولو ۱۱ در وب‌سایت GitHub، آن را در دسترس عموم قرار داد. با زومیت همراه باشید.

مدتی است که سورس کد سیستم کامپیوتری هدایت آپولو ۱۱ که در دسترس قرار گرفته (به عنوان مثال، گوگل چندین سال پیش میزبان آن بود)، اما آیا می‌دانید که چگونه آن را بیابید یا در داخل آن به جستجو بپردازید؟ از هفته‌ی جاری، این روند بسیار ساده خواهد بود، چرا که کریس گری، کارآموز سابق ناسا، مجموعه‌ی کامل سورس کد سیستم هدایت آپولو را روی وب‌سایت گیت هاب (GitHub) قرار داده است، بدین ترتیب شما می‌توانید با نرم‌افزاری که باز آلدرین و نیل آرمسترانگ را به ماه رسانده است، آشنا شوید. همانطور که کاربران ردیت اشاره کرده‌اند، واضح است که توسعه‌ دهندگان سورس کد یاد شده، شخصیت شوخ طبعی داشته‌اند، خط شماره‌ی ۶۶۶ از این کد‌ها، عبارت " numero misterioso" را که در زبان ایتالیایی به معنی "عدد مرموز" است، باز می‌گرداند. همچنین در آن اشاره‌ای به قطعه‌ی "burn, baby, burn" نیز شده است!

همانطور که وب‌سایت کوارتز نوشته است، قرارگیری سورس کد آپولو در گیت هاب، امکان ارائه‌ی پیشنهاداتی برای اعمال تغییرات را فراهم می‌کند، اما بخش جالب این موضوع آن است که توسعه دهندگان، نظرات طنزآلود خود را (مانند اشاراتی به باگ‌های آپولو ۱۳) درباره‌ی این سورس کد به اشتراک گذاشته‌اند. البته کد هدایت این فضاپیما چندان سودمند نیست، مگر آنکه قصد ساخت یک برنامه‌ی فضایی برای دهه‌ی ۶۰ میلادی را داشته باشید! اما با این حال، قرار گرفتن آن در GitHub ‌می‌تواند مخاطبان جدیدی را با این نرم‌افزار آشنا کرده و دسترسی به آن را ساده‌تر کند.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده