کیاما، خط ساحلی دیدنی و منظره تماشایی پاشیده‌شدن آب به هوا

کیاما، خط ساحلی دیدنی و منظره تماشایی پاشیده‌شدن آب به هوا

این شهر ساحلی که در کشور استرالیا واقع شده در 120 کیلومتری جنوب سیدنی قرار گرفته و یک جاذبه گردشگری معروف می‌باشد. این منطقه به ویژه به دلیل برخورداری از جذابیت‌های متعدد ساحلی که رنگ و بوی دیگری به آن بخشیده‌اند، شهرت یافته است. خطوط ساحلی و صخره‌ای این نقطه دارای خلیج‌های کوچک و مسحور‌کننده‌ای هستند؛ به علاوه غارها و صخره‌های حفره‌داری که به نام (Blowhole) شناخته می‌شوند نیز بخش دیگری از این زیبایی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

این واژه که برگردان فارسی آن "دیگ جن" است در اصل به معنای حفره‌ای است که در سقف غاری در نزدیکی دریا ایجاد شده و در هنگام جریان‌های جزر و مدی، آب از داخل آن به بیرون ریخته و منظره‌ای دیدنی ایجاد می‌کند. دیگر مزیت کیاما این است که سواحل در این نقطه چندان شلوغ و پرتراکم نبوده و برای موج‌سواری مناسب هستند. کیاما همچنین به دلیل حضور پلیکان‌های استرالیایی به خود می‌بالد و حتی یک مجسمه که در راستای ادای احترام به این پرندگان ساخته شده در این منطقه نصب شده است.

"دیگ جن کیاما " شاید یکی از معروف‌ترین نقاط گردشگری این ناحیه باشد؛ جایی که آب تا ارتفاع 25 متری به درون هوا پاشیده می‌شود. پرتگاه بمبو(Bombo Headland) هم یک شگفتی دیگر زمین‌شناسی است که از ستون‌های شش‌وجهی ساخته شده و شبیه به معبر غولان (Giant s Causeway) در ایرلند است. در این شهر ساحلی می‌توان از اوقاتی مفرح و آرامش‌بخش لذت برد و در عین حال بعد از یک روز گردش و تفریح در خارج از منزل، برای تکمیل شادی و لذت‌بردن از دیگر فعالیت‌های تفریحی سری به کافه ورستوران‌ها زده و از تعطیلات نهایت لذت را برد.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید