تصویر منتسب به آیفون ۱۵ پرو، پورت USB-C را نشان می‌دهد

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
کار  کردن با گوشی آیفون ۱۴ پرو اپل
تصاویر جدیدی از مدل واقعی آیفون ۱۵ پرو فاش شده که شایعات قبل مثل درگاه USB-C و اضافه‌ شدن دکمه‌ اکشن را تأیید می‌کنند.
تبلیغات

اپل به‌ احتمال زیاد سری آیفون ۱۵ را در هفته‌ی سوم سپتامبر معرفی خواهد کرد. درحال‌حاضر جزئیات بسیار زیادی مثل قطعات داخلی، کیفیت ساخت و امکانات این گوشی‌ها فاش شده و اکنون عکس‌هایی از نمونه‌ی واقعی آیفون ۱۵ پرو دردسترس قرار گرفته که با رندرها و شایعات اخیر مطابقت دارند.

طبق گزارش‌های اخیر، آیفون ۱۵ پرو از بدنه‌ی تیتانیومی درجه ۵ بهره خواهد برد که نسبت‌ به بدنه‌ی فولادی آیفون ۱۴ پرو مقاوم‌تر و البته سبک‌تر است. به‌هر حال از آنجا که تیتانیوم قیمت بیشتری نسبت‌به فولاد ضدزنگ دارد، مدل‌های پرو آیفون ۱۵ احتمالاً تا بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار گران‌تر از مدل‌های پرو آیفون ۱۴ خواهند بود. اکنون تصاویر فاش‌شده از پرچم‌دار بعدی اپل، مهم‌ترین تغییرات این محصول را در مقایسه‌ با نسل قبل نشان می‌دهند.

تصاویر منتسب به آیفون ۱۵ پرو را افشاگر نام‌آشنا، Ice Universe به‌ اشتراک گذاشته و ادعا می‌کند این عکس‌ها نمونه‌ی واقعی پرچم‌دار بعدی اپل را نشان می‌دهند. البته این موضوع هنوز تأیید نشده که تصاویر مذکور واقعاً نشان‌دهنده‌ی مدل واقعی پرچم‌دار ۲۰۲۳ اپل باشند.

عکس‌های جدید آیفون ۱۵ پرو این گوشی را از نمای جلو، پایین و کناری نشان می‌دهند و جزئیات مهمی در آن‌ها به‌ چشم می‌خورد. به‌عنوان مثال این دستگاه از طرح دوربین پشتی مشابه نسل قبل بهره خواهد برد و جایگاه حسگر LiDAR نیز تغییر نکرده است. از طرفی بیرون‌زدگی جزیره‌ی دوربین پشتی دستگاه کم‌وبیش مشابه آیفون ۱۴ پرو به‌نظر می‌رسد.

تصاویر منتسب به آیفون ۱۵ پرو همچنین درگاه USB-C را در لبه‌ی پایینی این گوشی هوشمند تأیید می‌کنند و در کنار آن حفره‌های اسپیکر و میکروفون قرار دارد. در نهایت لبه‌ی سمت‌راست دستگاه و بالای دکمه‌های تنظیم صدا، شاهد دکمه‌ی اکشن هستیم که گفته می‌شود قابل سفارشی‌سازی خواهد بود. علاوه‌براین به‌نظر می‌رسد ضخامت این محصول در مقایسه‌ با نسل قبل کمی‌ افزایش یافته است.

باید توجه داشته باشید تصاویر فاش‌شده از مدل واقعی آیفون ۱۵ پرو هنوز به‌طور رسمی تأیید نشده‌اند و احتمال دارد تغییراتی در مدل نهایی این گوشی‌ها اعمال شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات