توسعه‌دهندگان iOS حالا می‌توانند مترجم اپل را وارد برنامه‌های خود کنند

یک‌شنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۵
مطالعه 1 دقیقه
API مترجم متن اپل روی مک، آیپد و آیفون
اکنون اپلیکیشن‌های آيفون و آیپد می‌توانند به‌طور مستقیم به قابلیت مترجم متن داخلی اپل دسترسی داشته باشند.
تبلیغات

خبر خوش برای کاربران گوشی آیفون و آیپد این است که اپل در iOS 17.4 قابلیت جدیدی معرفی کرده که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به‌طور مستقیم از ابزار ترجمه‌ی قدرتمند این شرکت درون اپلیکیشن‌هایشان استفاده کنند.

اپل در یکی از جلسات WWDC 2024 از API جدید ترجمه پرده‌برداری کرد. ویژگی مذکور به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا از قابلیت‌های مترجم متن اپل به‌صورت مستقیم در اپلیکیشن‌های خود بهره ببرند. این یعنی اپلیکیشن‌های iOS دیگر به استفاده از پلتفرم‌های ترجمه‌ی متفرقه نیازی نخواهند داشت.

اپل می‌گوید: «با استفاده از فریم‌ورک جدید Translation، قابلیت ترجمه‌ی متن به زبان‌های مختلف را در اپلیکیشن خود ارائه دهید. به شما نشان خواهیم داد که چگونه ترجمه‌ها را به‌سرعت در رابط‌ کاربری سیستم نمایش دهید و حجم زیادی از متن را ازطریق رابط‌ کاربری اپلیکیشن خود ترجمه کنید.»

اپلیکیشن‌ها با استفاده از API جدید iOS می‌توانند از همان مدل‌های یادگیری ماشین قدرتمند روی دستگاه که در اپلیکیشن ترجمه‌ به‌کار می‌روند، بهره ببرند. به‌بیان بهتر، ترجمه‌ها به‌صورت آفلاین هم کار می‌کنند و مدل‌های دانلودشده بین اپلیکیشن اصلی ترجمه و هر اپلیکیشن دیگری که از این API استفاده می‌کند، به‌اشتراک گذاشته می‌شوند. نکته‌ی جالب اینکه مدل‌های استفاده‌شده در اپلیکیشن‌ها، فضای ذخیره‌سازی اضافه‌ای را اشغال نخواهند کرد.

هرچند API جدید مترجم متن اپل برای دستگاه‌های مجهز به iOS 17.4 و جدیدتر در‌دسترس قرار دارد، برخی از ویژگی‌های اختصاصی آن فقط با نسخه‌ی توسعه‌دهندگان iOS 18 ارائه می‌شوند.

نسخه‌ی بتای عمومی iOS 18 ماه آینده منتشر خواهد شد و نسخه‌ی نهایی آن نیز پاییز سال جاری دردسترس قرار خواهد گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات