معرفی قابلیت جدید Search Direct در موتور جستجوی یاهو

معرفی قابلیت جدید Search Direct در موتور جستجوی یاهو

دیروز، Yahoo قابلیت جدیدی را به موتور جستجوی خود اضافه کرد. این قابلیت که Yahoo Search Direct نام دارد شبیه به Google Instant عمل می کند و نتایج جستجو را بلافاصله پس از وارد کردن هر کارکتر و پیش از فشار دادن دکمه Enter نمایش می دهد. این قابلیت به کاربر کمک می کند کمتر تایپ کند چون موتور جستجو عبارت وارد شده را کامل می کند و نتایج مرتبط با آن را نمایش می دهد و نیازی به کلیک کردن و یا فشار دادن دکمه Enter نیست. همچنین سرعت رسیدن به نتیجه را افزایش می دهد.

Search Direct بلافاصله پس از کلیک کردن برروی جعبه جستجو و پیش از وارد کردن حتی یک حرف، باز می شود. اگر عبارتی را در جعبه جستجو وارد نکنید، یاهو در لیست پایین آمدنی Search Direct، آخرین رویدادهای مهم جستجو شده را نمایش می دهد.

Yahoo Search Direct

لیست نمایش داده شده به دو قسمت تقسیم شده است در قسمت سمت راست اطلاعات بیشتر و مرتبط با عبارت تایپ شده توسط کاربر نمایش داده می شود بعنوان مثال اگر عبارت Cameras را در کادر جستجو وارد نمایید در قسمت راست جعبه Search Direct قیمت دوربین های عکاسی فروشگاه یاهو نمایش داده می شود.

yahoo_search_directl

فایده سرویس جدید یاهو این است که کاربر اطلاعات مرتبط با عبارت وارد نموده را قبل از کامل کردن آن و در حین تایپ کردن، مشاهده می کند، البته همیشه موارد نمایش داده شده پاسخ شما نیستند ولی در اغلب اوقات این قابلیت باعث افزایش و راحتی کاربر می شود.

لازم است بدانید که همواره می توانید پس از وارد نمودن عبارت مورد نظر و فشار دادن کلید Enter، نتایج را به همان روش سابق مشاهده نمایید.

آیا Yahoo Search Direct بهتر از Google Instant است؟ پاسخ این سئوال به نوع اطلاعات درخواستی شما بستگی دارد، به عنوان مثال اگر بدنبال گزارش آب و هوا هستید هر دو نتایج تقریبا یکسانی را نمایش می دهند. باقی موارد را خودتان امتحان کنید:

yahoo-weather_original

نتیجه جستجو در گوگل:

google-weather_original

این سرویس در حال حاضر بصورت آزمایشی راه اندازی شده است و قرار است در قسمت های دیگر یاهو مانند فروشگاه یاهو استفاده شود.

نظر شما چیست اگر از موتور جستجوی یاهو استفاده می کنید آیا قابلیت جدید Search Direct، کار شما را راحت تر کرده است؟

منبع: PC World


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید