نسخه 16 مرورگر Chrome گوگل با قابلیت همگام سازی چند اکانت منتشر شد

نسخه 16 مرورگر Chrome گوگل با قابلیت همگام سازی چند اکانت منتشر شد

نسخه 16 مرورگر گوگل با رفع 15 مشکل امنیتی و پشتیبانی از چند اکانت در یک مروگر منتشر شد. در نسخه جدید Chrome کاربر می تواند اطلاعات چند اکانت گوگل خود را با مروگر همگام (Sync) کند. گوگل برای یافتن مشکلات امنیتی نسخه 16 حدود 6,500 دلار هزینه کرده است که در مقایسه با نسخه قبلی مبلغ بسیار کمتری است.

گوگل برای یافتن مشکلات امنیتی مرورگر کروم به افرادی که بتوانند باگ های این مرورگر را پیدا کند مبلغ های قابل توجه ای پرداخت می کند. گوگل برای یافتن 18 مشکل امنیتی Chrome 15 حدود 26,000 دلار هزینه کرده بود. اما به دلیل باگ های کمتر نسخه 16 این مبلغ به 6,500 دلار کاهش یافته است.

بیشترین مبلغی که گوگل برای رفع مشکلات نسخه 16 کروم پرداخته کرده است مربوط به یک مشکل امنیتی در نوار آدرس بود که بابت آن 1000 دلار به شخصی که آن را یافته بود پرداخت شد. از دیگر مشکلات کروم 15 که در نسخه 16 رفع شده است می توان به مشکل امنیتی در بافر کردن فایل های PDF و مشکلات موتور جاوا اسکریپت V8 اشاره کرد.

یکی از مهمترین برتری های نسخه 16 کروم ابزار Sync Tool است که امکان لاگین کردن بیش از یک کاربر را برروی مرورگر یک کامپیوتر میسر می کند. به این ترتیب کاربرهای مختلف می توانند بوک مارت، اپلیکیشن ها و اطلاعات دیگر موجود در مرورگر خود را با اکانت خود همگام (Sync) کنند. این قابلیت برای افرادی که از یک کامپیوتر بصورت اشتراکی استفاده می کنند بسیار مفید است. به این ترتیب کاربر های مختلف می توانند با اکانت خود در Chrome لاگین کنند تا اپلیکشین و مشخصات شخصیشان بلافاصله برروی مرورگر کپی می شود.

نسخه 16 مرورگر جذاب Google Chrome را از این آدرس دریافت کنید.

منبع: eWeek

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده