برند Colorful چهار مدل سفارشی کارت گرافیک RTX 4070 Ti SUPER را رونمایی کرد

یک‌شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۲
مطالعه 3 دقیقه
کارت گرافیک انویدیا Colorful rtx 4070 ti super white سفید
کارت‌های گرافیک جدید برند کالرفول با طراحی سفارشی و دو نوع تراشه‌ی مختلف انویدیا رونمایی شدند.
تبلیغات

برند Colorful چهار مدل سفارشی جدید از کارت گرافیک انویدیا را رونمایی کرد که برپایه‌ی تراشه‌های AD102 ساخته شده‌اند. روش نامگذاری کارت‌های جدید کالرفول کمی گیج‌کننده است، زیرا سه نوع از آن‌ها تقریباً یکسان هستند. با این حال، یکی از مدل‌ها از طراحی فن خنک‌کننده‌ی بزرگ شبیه‌ به RTX 4090 استفاده می‌کند.

کارت گرافیک انویدیا Colorful rtx 4070 ti super white سفید با پس زمینه رنگی
Colorful

کالرفول دو نسخه‌ی متفاوت V2 و V3 را برای محصولات جدید خود معرفی کرده؛ مدل V2 از فن خنک‌کننده‌ی بزرگ‌تری استفاده می‌کند، اما کانفیگ رم و پردازنده‌ی ضعیف‌تری دارد. نسخه‌ی V3 از برد و طراحی خنک‌کننده‌ی AD103 بهره می‌برد و به گرافیک بزرگ‌تر AD102 مجهز شده، اما مدل اصلی V1 بر پایه‌ی AD103 است که پیش از این عرضه شده بود.

کارت گرافیک انویدیا Colorful rtx 4070 ti super white سفید
کارت گرافیک انویدیا Colorful rtx 4070 ti super white
کارت گرافیک انویدیا Colorful rtx 4070 ti super white سفید از جلو

کالرفول مجموعاً ۲۰ مدل برای کارت‌ گرافیک RTX 4070 Ti SUPER ارائه می‌دهد که شامل ۶ مدل برپایه‌ی AD102 و ۱۴ مدل با استفاده از تراشه‌ی AD103 می‌شوند. همه‌ی کارت‌های AD102 کالرفول تا فرکانس ۲٫۶۸۵ مگاهرتز اورکلاک شده‌اند.

کارت گرافیک انویدیا Colorful rtx 4070 ti super white سفید از پشت
Colorful

کارت گرافیک RTX 4070 Ti SUPER مجهز به ۸۴۴۸ هسته‌ی کودا، فرکانس‌های پایه و بوست ۲٬۳۴۰ و ۲٬۶۱۰ مگاهرتز و ۱۶ گیگابایت رم GDDR6X است.

کارت‌ گرافیک کالرفول که با رنگ سفید (Vulcan White) عرضه می‌شود، ابعاد ۳۴۸٫۵ × ۱۵۹٫۵ × ۶۰٫۵ میلی‌متر دارد و از کانکتور برق ۱۶ پین استفاده می‌کند. هنوز قیمت کارت گرافیک جدید کالرفول اعلام نشده است.

محصولات جدید کالرفول صرفاً در برخی کشورهای آسیایی عرضه خواهند شد. انویدیا تاکنون کارت گرافیک RTX 4070 Ti SUPER را مبتنی‌بر تراشه‌ی AD102 معرفی نکرده است و برای عرضه‌ی چنین طراحی‌ها و ترکیباتی از کارت‌های گرافیک انویدیا محدودیت می‌گذارد؛ به‌ویژه در مناطقی که قوانین سخت‌گیرانه‌تری در حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان وجود دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات