ون مفهومی و برقی مرسدس بنز EQV رونمایی شد

ون مفهومی و برقی مرسدس بنز EQV رونمایی شد

ون مفهومی و برقی مرسدس بنز EQV با شعاع حرکتی ۴۰۰ کیلومتر در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی شد و سال آینده وارد بازار می‌شود.

مرسدس بنز، ون مفهومی EQV را در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی کرد. این خودروی مفهومی یک ون تمام الکتریکی است که در آینده نزدیک وارد خط تولید خودروساز آلمانی می‌شود. نسخه تولیدی پاییز سال جاری میلادی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت نمایش داده می‌شود، اما هم‌اکنون نسخه مفهومی ایده خوبی از امکانات نسخه تولیدی می‌دهد.

Mercedes-Benz EQV Concept electric van / مرسدس بنز

برای معرفی ون مفهومی و برقی مرسدس بنز EQV با مهم‌ترین قسمت یعنی سیستم محرکه الکتریکی شروع می‌کنیم. EQV مجهز به سیستم محرک جلو است که تمام نیروی محرکه آن در محور جلویی قرار دارد. موتور الکتریکی آن ۲۰۱ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و در یک واحد یکپارچه شامل جعبه‌دنده، سیستم خنک‌کننده و قطعات الکترونیکی کنترل ترکیب می‌شود. قدرت از باتری لیتیوم-یون ۱۰۰ کیلووات ساعت به دست می‌‌آید که شعاع حرکتی مرسدس بنز EQV را به حدود ۴۰۰ کیلومتر و بیشینه سرعت آن را به بیش از ۱۶۰ کیلومتربرساعت می‌رساند. با شارژر سریع باتری در زمان ۱۵ دقیقه می‌توان تقریباً ۱۰۰ کیلومتر به شعاع حرکتی این ون اضافه کرد.

Mercedes-Benz EQV Concept electric van / مرسدس بنز

از نظر زیبایی‌شناسی، ون مرسدس بنز EQV بسیار نزدیک به مدل V کلاس است که در ماه گذشته میلادی عرضه شد. برخی ویژگی‌های بصری وجود دارند که نشان می‌دهند این ون یک خودروی الکتریکی است؛ از جمله این موارد می‌توان به ترکیب جلوپنجره ظریف با چراغ‌های جلو، همچنین رینگ‌های آلیاژی با قطعات آبی رنگ اشاره کرد. اما سایر ویژگی‌ها در فضای بیرونی دقیقاً شبیه مرسدس بنز V کلاس است. 

Mercedes-Benz EQV Concept electric van / مرسدس بنز

فضای داخل کابین مرسدس بنز EQV کمی جذاب‌تر است و با عناصر آبی و رز طلایی در همه جا تزئین می‌شود. چرم ناپا به‌طور واضح در تمام قسمت‌های EQV به‌عنوان یک خودروی مسافربری به چشم می‌خورد، اما به نظر می‌رسد که نسخه تجاری نیز با تزئینات کمتر ارائه شود.

Mercedes-Benz EQV Concept electric van / مرسدس بنز

درحالی‌که تولید ون برقی EQV به احتمال زیاد در سال آینده اتفاق می‌افتد و پس از آن وارد بازار خواهد شد، مرسدس بنز برنامه‌های بزرگتری برای محصولات برقی دارد. خودروساز آلمانی امیدوار است تا تمام خودروهای خود را در آینده برقی کند؛ یعنی حداقل یک نوع خودروی الکتریکی از تمام مدل‌های آن باید تا سال ۲۰۲۲ به بازار ارائه شود. آینده از آن خودروهای الکتریکی خواهد بود، اما به نظر می‌رسد مرسدس بنز نمی‌خواهد تا رقابت را به حریفان خود واگذار کند و قصد دارد از همین الان قدم‌های کوچکی برای رسیدن به هدف بزرگ‌تر بردارد. 

Mercedes-Benz EQV Concept electric van / مرسدس بنز

خودروی برقی مسافربری راه خوبی برای کاهش رد پای کربن از محیط زیست است. اما اگر واقعاً می‌خواهید تفاوت ایجاد کنید، با وسیله نقلیه‌ای مسافرت کنید که تعداد افراد بیشتری را حمل می‌کند. این چیزی است که مرسدس بنز با ون مفهومی EQV خود انجام می‌دهد. مرسدس بنز می‌گوید ظرفیت حمل مسافر این ون برقی تا ۸ نفر طراحی شده و می‌توان آن را به وسیله‌ای خانوادگی یا برای حمل‌ونقل تجهیزات نیز تبدیل کرد. ون برقی مرسدس بنز EQV مانند تمامی خودروهای جدید این شرکت از سیستم اطلاعاتی و سرگرمی MBUX بهره می‌برد. همچنین احتمالاً مجموعه‌ای از سیستم‌های کمک‌راننده این شرکت پس از ورود به خط تولید به آن اضافه می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع engadget cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده