کراس اور مفهومی سوبارو ویزیو آدرنالین رونمایی شد

چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
مطالعه 5 دقیقه
سوبارو، کراس‌اور مفهومی و هیبریدی ویزیو آدرنالین را رونمایی کرد که از سیستم محرکه پلاگین هیبرید تحت مجوز تویوتا استفاده می‌کند.

خودروهای مفهومی برجسته‌ترین بخش نمایشگاه‌های خودرو در سراسر جهان به شمار می‌روند و برای نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹، یکی از این مدل‌های برجسته خودروی مفهومی سوبارو ویزیو آدرنالین (Viziv Adrenaline) است. این کراس‌اور در حقیقت تکامل‌یافته زبان طراحی فعلی سوبارو است که از الگوی کراس‌ترک (Crosstrek) مبتنی بر ایمپرزا (Impreza) بهره می‌برد. 

اینکه آیا ارتباطی با ایمپرزا دارد یا مدل جدیدی را به نمایش می‌گذارد، فعلاً مشخص نیست. سوبارو هنوز هم قصد دارد تمام کارت‌های خود را رو نکند و تمرکز اصلی خود را بر عناصر سبک طراحی در آخرین خودروی مفهومی قرار می‌دهد. سوبارو در سال ۲۰۱۴ زبان طراحی به اصطلاح «Dynamic x Solid» را معرفی کرد که برخی مدل‌ها براساس آن ساخته شدند؛ حالا ویزیو آدرنالین تکامل‌یافته این زبان طراحی و با فلسفه جسورانه ارائه شده است. 

بیایید به‌جای تلاش برای غرق شدن در زبان طراحی، نگاهی کوتاه به این خودروی مفهومی داشته باشیم. سوبارو ویزیو آدرنالین یک کراس‌اور پنج‌در است که به نظر می‌رسد نسل آینده کراس‌ترک را پیش نمایش می‌دهد. بخش قابل توجهی از درهای عقب با تغاری گلگیر چرخ یکپارچه شده‌اند تا جایی که انگار شبیه پیک‌آپ دو در معمولی و دو در نیمه دارد. طول سپرهای جلو و عقب کمینه هستند اما به اندازه‌ کافی بالا طراحی شده‌اند تا سوبارو ویزیو آدرنالین از زوایای دیدار و انحراف چشمگیری بهره ببرد.

در این کراس‌اور مفهومی تمایل بسیاری به سبک آف‌رود مشاهده می‌شود؛ گلگیر جلو از سپر جدا شده‌اند و با چراغ‌های جلو ادغام می‌شوند که بسیار جالب‌تر از طرح کنونی سوبارو هستند. در محور عقب نیز از چنین طرح جالبی استفاده می‌شود با این تفاوت که اندازه کوچک‌تری دارد و با خطوط بدنه در بالای آن همراه شده است. لاستیک‌های بزرگ بریجستون همراه‌با رینگ‌های دارای قفل چرخ مرکزی نیز به بهبود شخصیت جسورانه ویزیو آدرنالین کمک می‌کنند. 

در طراحی سوبارو ویزیو آدرنالین از سقف شناور مرسوم استفاده نمی‌شود و به‌جای آن ستون عقب صلب و تهاجمی قرار دارد. بااین‌حال سقف سفید متضاد نیز به چشم می‌خورد. طرح هاچ‌بک عقب،‌ کوچک و بلند طراحی شده و با سپر عقب بلند همراه شده است که باعث بهبود حفاظت خودرو می‌شود. 

سوبارو اعلام کرده است که این شاسی‌بلند مفهومی از سیستم محرکه هیبریدی e-Boxer تحت لیسانس تویوتا بهره می‌برد. هر چند اطلاعات کمی درباره این خودروی مفهومی ارائه شده، اما گفته می‌شود که سیستم محرکه برقی پلاگین هیبرید ویزیو آدرنالین دارای شعاع حرکتی بالاتری نسبت به کراس‌ترک فعلی است. تعداد کمی از خودروسازان حاضر در نمایشگاه خودرو ژنو به‌دنبال تولید خودروی الکتریکی پلاگین هیبرید هستند که از آن جمله می‌توان به بی‌ام‌و و سوبارو اشاره کرد. این خودروسازان اعتقاد دارند که خودروهای هیبریدی دسترس‌پذیری بیشتری در طول روز دارند و علاوه‌بر کاهش آلودگی، باعث افزایش شعاع حرکتی می‌شوند.

اگرچه اطلاعات درباره شاسی‌بلند مفهومی و هیبریدی سوبارو ویزیو آدرنالین بسیار محدود است؛ اما امیدواریم که طی سال‌های آینده عناصری از این خودروی مفهومی را در محصولات تولیدی خودروساز ژاپنی ببینیم. 

دانلود    360P      720P

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود