سدان مفهومی فولکس واگن I.D. ویزیون رونمایی شد

سدان مفهومی فولکس واگن I.D. ویزیون رونمایی شد

فولکس واگن با رونمایی از مدل مفهومی I.D. ویزیون از عرضه‌ی مدل نهایی این سدان تمام برقی تا سال ۲۰۲۲ خبر داد.

فولکس واگن با رونمایی از سدان مفهومی I.D. Vizzion، علاوه بر معرفی جدیدترین عضو خانواده‌ی I.D.، پیش نمایش سدان‌های تمام برقی آینده تا سال ۲۰۳۰ را به نمایش گذاشت. مدل ویزیون در طراحی بدنه تفاوت چشمگیری با سدان‌های نسل فعلی ندارد؛ ولی کابین این مدل مفهومی با نداشتن تجهیزات کنترلی سنتی، کاملاً آینده‌نگرانه طراحی شده است.

VW I.D. Vizzion / فولکس واگن ویزیون

سرنشینان ویزیون با استفاده از فرامین صوتی و حرکات دست خودرو را کنترل می‌کنند. شبکه‌ای پیچیده از سنسورها و هوش مصنوعی کاملاً به‌صورت خودران فولکس واگن ویزیون را هدایت خواهند کرد. این سدان تمام برقی از زبان طراحی دیگر اعضای خانواده‌ی I.D. فولکس واگن استفاده کرده است. نمای جلو و به‌خصوص چراغ‌های باریک و کشیده، شباهت زیادی به مدل I.D. Crozz دارد.

VW I.D. Vizzion / فولکس واگن ویزیون


جلوپنجره‌ی کشیده‌، شیشه‌ی بزرگ و خطوط بسیار ملایم، همه بر آینده‌نگرانه بودن طراحی ویزیون تأکید دارند. در بخش‌های مختلف بدنه‌ی این مدل مفهومی، شبکه‌ای هماهنگ از لیزرها، سنسورها، دوربین‌ها و دیگر تجهیزات پیشرفته کار گذاشته شده است. رایانه‌های موجود در ویزیون، داده‌های آنلاین ترافیک جاده را با اطلاعات بررسی‌شده توسط سنسورها مقایسه می‌کنند تا کنترل خودرو ممکن شود. تیم مهندسی فولکس واگن برای جمع‌آوری هرچه بیشتر اطلاعات جاده، فناوری ارتباط بین خودروها را هم برای این مدل تصور کرده است.

VW I.D. Vizzion / فولکس واگن ویزیون


سدان مفهومی ویزیون از فناوری خودران کامل استفاده می‌کند؛ به همین دلیل، تمرکز اصلی طراحی به فضای داخلی این مدل معطوف شده است. ویزیون با چهار صندلی بزرگ و جادار و کابین کفپوش‌شده، شیشه‌های بزرگ در پنجره‌ها و سقف و قابلیت محدود کردن دید به داخل خودرو، فضایی دلنشین و خصوصی در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. از دیگر تجهیزات پیشرفته‌ی ویزیون در کابین، می‌توان به فناوری واقعیت افزوده که با همکاری مایکروسافت و هدست هولولنز (HoloLens) ممکن شده است، اشاره کرد. با استفاده از این فناوری نمایشگرهای مجازی در اختیار سرنشینان قرار خواهد گرفت. هوش مصنوعی ویزیون با ذخیره‌سازی عادت‌های مالک و سرنشینان، اطلاعاتی مانند صندلی مورد علاقه هر فرد و تنظیمات سیستم تهویه را به خاطر می‌سپارد.


VW I.D. Vizzion / فولکس واگن ویزیون

همانند دیگر مدل‌های فولکس واگن I.D.، سدان ویزیون از قوای فنی تمام برقی استفاده می‌کند. دو موتور الکتریکی، یکی در محور جلو با قدرت ۱۰۱ اسب بخار و دیگری در محور عقب با ۲۰۱ اسب بخار، نیروبخش ویزیون تمام چرخ محرک خواهند بود. ظرفیت باتری ویزیون ۱۱۱ کیلووات ساعت است که توانایی طی کردن مسافتی حدود ۶۶۵ کیلومتر با یک‌ بار شارژ را فراهم می‌کند.

بر اساس اعلام رسمی مدیران فولکس واگن، مدل نهایی و تولیدی سدان تمام برقی ویزیون حداکثر تا سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد.


لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده