شبیه‌ساز رانندگی خودران هیوندای آیونیک پا به نمایشگاه خودرو ژنو گذاشت

شبیه‌ساز رانندگی خودران هیوندای آیونیک پا به نمایشگاه خودرو ژنو گذاشت

هیوندای در کنار معرفی نسخه‌ی خودران آیونیک در نمایشگاه ژنو، از شبیه‌ساز این خودرو نیز رونمایی کرده است.

هیوندای به بازدیدکنندگان خود در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۷ اجازه می‌دهد تا رانندگی با شبیه‌ساز خودروی خودران این شرکت، هیوندای آیونیک، را تجربه کنند. این تجربه از طریق دو کابین واقعیت مجازی محقق می‌شود.

طرح مفهومی آیونیک خودران پس از معرفی در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس در سال گذشته، حالا در مهم‌ترین رویداد خودروی دنیا در ژنو رونمایی شده است. این خودرو مجهز به سیستم‌های خودران است که تا جای ممکن ساده و به دور از پیچیدگی به نظر می‌رسند.

هیوندای آیونیک

این محصول حاصل ادغام تجهیزاتی چون رادار نصب‌شده در جلو، کروز کنترل هوشمند، دوربین‌های سیستم کمک‌راننده برای حفظ خودرو در مسیر و فناوری تشخیص فاصله و نور (LiDAR) در سپر جلو، به‌جای استفاده از آن بر روی سقف، است. درنتیجه طراحی خودرو ساده و عاری از تجهیزات اضافی به نظر می‌رسد.

این سیستم همچنین از یک آنتن GPS برای جست‌وجوی مکان هر خودرو با دقت بسیار بالا برای تشخیص موقعیت استفاده کرده و می‌تواند اطلاعاتی نظیر شیب، انحنا و عرض جاده را در اختیار کاربر قرار دهد. به‌علاوه، رادار تشخیص نقاط کور در پشت خودرو نیز جابجایی ایمن در مسیر را محقق می‌کند.

هیوندای آیونیک

هیوندای مدعی است که آیونیک خودران به سبب این فناوری جدید توانایی رانندگی امن در شرایط چالش‌برانگیز نظیر عبور از چراغ‌های راهنمایی، توقف در برابر عابران پیاده، موانع جاده‌ای، دست‌اندازها، کارگران در حال تعمیر جاده و موارد دیگر را دارد.

هدف نهایی این خودروساز کره‌ای دستیابی به پلتفرمی کم‌هزینه از طریق آزمایش، توسعه و اصلاح گسترده‌ی فناوری‌های خودران است. امری که برای مشتریان نیز مقرون‌به‌صرفه باشد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده