مینی ون ماهیندرا Marazzo ساخت هند، در دیترویت رونمایی شد

پنج‌شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
گروه خودروسازی ماهیندرا از ون چندمنظوره مارازو با قیمت پایه ۱۴ هزار دلار در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی کرد.

گروه خودروسازی ماهیندرا هند از ون چندمنظوره Marazzo در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی کرد که بیش از هر چیزی صفحه‌نمایش بزرگ آن جلب توجه می‌کند. این خودروی چندمنظوره (MPV) که در کلاس مینی‌ون جای می‌گیرد، دارای سیستم جلو محرک، شاسی مستقل و کابین جادار است.

درحالی‌که شرکت هندی قصد فروش ون مارازو را در ایالات متحده ندارد، ماهیندرا آن را به نمایشگاه خودرو دیترویت آورد تا این واقعیت را که بیشتر مهندسی آن در کارخانه میشیگان آمریکا انجام شده است، به نمایش بگذارد. مارازو راهی به سوی بازار ایالات متحده پیدا نخواهد کرد، زیرا برای جاده‌های هند طراحی شده است. طراحی آن یادآور نسل اول هوندا ادیسه می‌اندازد و اگر کمی سازگاری با جاده‌های ایالات متحده داشته باشد، می‌تواند در آینده با قیمت مقرون‌به‌صرفه در این کشور نیز عرضه شود.

ون مارازو با سه ردیف صندلی در داخل کابین، پیشرانه‌ی دیزلی ۱.۵ لیتری چهار سیلندر دارد و ۱۲۱ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند که ازطریق جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته به چرخ‌های جلو ارسال می‌شود. بااین‌حال، سرعت دغدغه اصلی مهندسان ماهیندرا نیست و به فضای وسیع و امکانات آن روی آورده‌اند. با داشتن اتاقی برای جا گرفتن حداکثر هشت سرنشین، خودروی چندمنظوره ماهیندرا از قابلیت‌های تهویه هوای سقفی و دکمه‌ برای کنترل صندلی‌های عقب، صفحه‌نمایش ۷.۵ اینچی لمسی با اپلکارپلی و اندرویداتو به همراه نمایشگر ۴.۲ اینچی در جلو داشبورد بهره می‌برد.

گرچه مارازو ممکن است زیباترین محصول با بالاترین کیفیت ساخت نباشد، اما به‌دلیل قیمت حدود ۱۴ هزار دلار و کابین جادار جلب توجه می‌کند. یقیناً اگر ماهیندرا بتواند این ون چندمنظوره را اندکی بهبود بخشد و مطابق با بازار آمریکا به‌روزرسانی کند، می‌تواند موفقیت بسیار زیادی در این کشور به‌دست آورد.

مطالب مشابه

نظرات