مدل مفهومی نیسان کراس موشن، رونمایی شد

مدل مفهومی نیسان کراس موشن، رونمایی شد

مدل مفهومی کراس‌موشن به‌عنوان زبان طراحی آینده‌ی کراس‌اورهای شرکت ژاپنی نیسان، در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸ به نمایش گذاشته شد.

نیسان از مدل مفهومی کراس‌موشن (Xmotion) به‌عنوان پیش‌نمایشی از زبان طراحی کراس‌اورهای آینده‌ی خود، در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸ رونمایی کرد. بر اساس گفته‌های مقامات نیسان، اولین مدل‌های این شرکت ژاپنی که در طراحی از کراس‌موشن الهام گرفته‌اند، در سال ۲۰۲۰ رونمایی خواهند شد.

نیسان کراس موشن / Nissan Xmotion


کراس‌موشن با ترکیب شیارهای سیاه‌رنگ، نمای جدیدی به جلوپنجره‌ی V شکل نیسان می‌دهد. تزئینات فلزی، نمای جلو و زاویه‌های جلوپنجره را تا بالای کاپوت پوشانده است؛ چراغ‌های جلو با طرح U شکل، عریض‌ بودن بدنه را برجسته‌تر می‌کنند. بخش سه‌چهارم جلویی کراس‌موشن با طرح ملایم گلگیرهای بزرگ و متفاوت، رنگ پیوتر و استفاده از فیبر کربن بسیار جذاب و متفاوت به‌ نظر می‌رسد. تیم طراحی نیسان در بخش عقب کراس‌موشن به استفاده از خطوط ملایم ادامه داده‌اند. چراغ‌های باریک تا کناره‌های بدنه کشیده شده‌اند و با اتصال باربند سقفی، فضای بار زیادی فراهم شده است.

نیسان کراس موشن / Nissan Xmotion


در فضای داخلی، کراس‌موشن با داشتن ۳ ردیف صندلی ظرفیت مورد نیاز برای ۶ سرنشین را در اختیار دارد؛ کنسول مرکزی متفاوت این مدل مفهومی تا میانه‌ی خودرو ادامه دارد. تیم طراحی نیسان در کابین موشن‌کراس اشاره‌های زیادی به ژاپن داشته است. برای مثال بخش پایینی داشبورد از جنس چوب است که برای سرهم کردن آن، از روشی متفاوت بدون کمک چسب یا چفت و بست (مانند سازه‌های چوبی در ژاپن) استفاده شده است. علاوه بر این با روشن کردن سیستم سرگرمی و اطلاعاتی، طرحی زیبا از ماهی زینتی کوی (Koi) که در ژاپن بسیار پرطرفدار است، نمایش داده می‌شود. رنگ سفید و قرمز کابین نیز به پرچم کشور ژاپن اشاره دارد.

نیسان کراس موشن / Nissan Xmotion

بدون شک، با توجه به نبود هیچ‌گونه اطلاعات از پیشرانه و قوای فنی این مدل مفهومی، کراس‌موشن به‌عنوان نمایشی از توانایی‌های این شرکت ژاپنی در طراحی خودرو تلقی می‌شود. البته تیم مهندسی نیسان اشاره کرده که کراس‌موشن به فناوری نیمه‌خودران پرو پایلوت (ProPilot) مجهز است.

اگر طراحی مدل‌های آینده‌ی نیسان واقعا بر اساس کراس‌موشن باشد، سبد محصولات این شرکت ژاپنی زیبا، جذاب و متفاوت خواهد بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده